1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Usta oyuncular ayakta alkışlandı
Usta oyuncular ayakta alkışlandı

Usta oyuncular ayakta alkışlandı

Usta oyuncular Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın birlikte rol aldıkları tek perdelik oyun “Adalet, Sizsiniz” Mağusa Kültür ve Kongre Merkezi’nin 900 kişilik dev salonunu dolduran tiyatro severler tarafından ayakta alkışlandı.

A+A-

 

Gazimağusa Belediyesi, Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle Mağusa Kültür ve Kongre Merkezi’nde “Adalet, Sizsiniz” oyunuyla yılın geneline yayacağı tiyatro oyunlarının başlangıcını yaptı.
Usta oyuncular Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın birlikte rol aldıkları tek perdelik oyun “Adalet, Sizsiniz”  Mağusa Kültür ve Kongre Merkezi’nin 900 kişilik dev salonunu dolduran tiyatro severler tarafından ayakta alkışlandı.
“Perdeci Oyuncuları” Rutkay Aziz ve Taner Barlas yargının siyasallaştığı üç tarihi olayı Sokrates, Galileo, Sacco ve Vanzetti’nin yaşamlarını etkileyici şekilde sahneye taşıdı.
M.Ö. 5. yüzyılda Atina’da, Beş Yüzler Meclisi’nin ölüme mahkûm ettiği düşünür Sokrates, 1633 yılında Roma’da, Engizisyon’un müebbet hapse mahkûm ettiği bilim adamı Galileo ve 1927 yılında Boston’da, adaletin ölüme mahkûm ettiği iki İtalyan göçmen işçi Sacco ile Vanzetti’nin hikayeleri anlatıldı.
Gazimağusa Belediyesi, 12 Nisan Cuma akşamı saat 20:00’da Mağusa Kültür ve Kongre Merkezi’nde Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları’nın “Katil” oyununun gösterimini yapacak. YD

Bu haber toplam 1010 defa okunmuştur