Mahkeme çağırdı, gitmem diyor

'Mahkeme çağırdı, gitmem diyor'

DAÜ-SEN, Okan Dilik’in, “ biz mahkemeye taraf olmayacağız” sözlerine tepki gösterdi.

A+A-

DAÜ-SEN, Doğa Koleji yetkilisi Okan Dillik’e tepki gösterdi

“Mahkeme çağırdı, gitmem diyor”

 

DAÜ-SEN, Doğu Akdeniz Üniversitesi öncesi okullarını alan Doğa Koleji yetkilisi Okan Dillik’e tepki gösterdi.

DAÜ-SEN’in açtığı ara emri davasına yönelik olarak önceki gün Yüksek İdare Mahkemesi’nde görüşülen davada Doğa Şirketi’nin de taraf olması yönünde bir emir verdiğini hatırlatan DAÜ-SEN, Okan Dilik’in, “ biz mahkemeye taraf olmayacağız” sözlerine tepki gösterdi.

DAÜ-SEN,  “Başsavcılık ve Sayıştay yazılı görüş verememelerine rağmen her fırsatta ve her ortamda yapılan işin yasadışı olduğunu ifade etmektedir. Yazılı görüş verilmemesinin tek sebebi ise hükümetin bu kurumlarımız üzerinde uyguladıkları baskıdır” dedi.

 MAHKEME ÇAĞIRDI

 “Dava sürecinde Yüksek İdare Mahkeme yargıcı Doğa Şirketi’nin de davaya taraf olması yönünde bir emir vermiştir” hatırlatması yapan DAÜ-SEN şunları belirtti:

“ Yargıcın bu emrinin gerekçesi çok açıktır. Davalı taraf olan üniversite yönetimi kurumlarımızı kapattıklarını; bu işlemin yasal olduğunu ve boş binaları da Milli Eğitim Bakanlığı’nın Doğa Şirketi’ne izin vermesinden dolayı Doğa Şirketi’ne kiraladıklarını belirterek hukuka hile karıştırmaya çalışmaktadırlar.

 Özetle üniversite yetkilileri herhangi bir devir olmadığını söylemektedirler. Ancak sayın yargıç okullarımızı devralan taraf olarak Doğa Şirketi’ni de mahkemeye taraf olarak çağırmıştır.”

“SÖZ SÖYLEME HAKKI YOKTUR”

“ Doğa Koleji yetkilisi Okan Dillik Dilik “biz mahkemeye taraf olmayacağız” diyor. Dilik bu konuda söz söylemeye sahip olmadığını anlamadan işlerin işbirlikçiler aracılığıyla yapıldığını düşünmektedir” iddiasında bulunan DAÜ-SEN, şunları kaydetti;

“Kendisine hatırlatmak isteriz ki mahkeme sizi taraf yaparken size sormaz. Okan Dilik daha da ileri giderek yaptığı açıklamada ayrıca tehditkar bir üslupla mahkemenin kendisine gönderdiği yazıyı kabul etmeyeceğini ve imzalamayacağını da dile getirmiş ve hatta mahkemeye dahi gitmeyeceğini beyan etmiştir. Bu saygısızlık değil de nedir?

 Sorulması gereken diğer bir önemli soru da: Ülkemiz hukukunu tanımayan, mahkememize karşı saygısız olan bir Şirket nasıl olacak da çocuklarımıza eğitim verecektir?

 Üniversite yönetiminin ve Dilik’in içine bulaştığı usulsüz, hukuksuz işler ortadadır. Ülke basınında siyaset yaparak radyo radyo, televizyon televizyon dolaşarak insanları aldatmayı görev edinen Dilik’in mahkemede yargıç önünde de söyleyeceği çok şey olduğunu düşünmekteyiz.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1265 defa okunmuştur