1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Erhürman: Bu halka özür borçları var
‘Eroin operasyonu’, 2 tutuklu

‘Eroin operasyonu’, 2 tutuklu

Lefkoşa’da meydana gelen uyuşturucu meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar H.A. ve N.S. bugün teminat maksatlı mahkeme huzuruna çıkarıldı.

A+A-

Lefkoşa’da meydana gelen uyuşturucu meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar H.A. ve N.S. bugün teminat maksatlı mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis memuru Ozan Özder, 12 Ocak 2021 tarihinde saat 16.00 raddelerinde alınan bilgide zanlıların tasarruflarında kanunsuz Eroin türü uyuşturucu madde olduğu ve zanlıların EP 211 plakalı Renault marka gri renk salona aracı kullandıklarının öğrenildiğini söyledi.

Polis ayni gün saat 19.00 raddelerinde alınan bilgi üzerine yapılan araştırmalar neticesinde H.A.’nın  kullandığı ve N.S’nin ise yolcu olarak bulunduğu EP 211 plakalı araç K. Kaymaklı bölgesinde İsmail Beyoğlu Caddesi üzerinde aracın yolun sağ tarafında park halinde tespit edildiğini ve polisler tarafından konu araç ve içerisindeki zanlıları alıkoymak için aracın yanına gittikleri esnada polisleri fark eden araç sürücüsü zanlı H.A., araçtan aşağıya inerek aracın ön kısmına, beyaz renk bir poşet attığı tespit edilmesi üzerine alıkonurken aracın yolcu koltuğunda oturan N.S’nin araçtan aşağıya inerek koşarak polisten kaçmaya çalışıp olay mahallinden yaklaşık on metre ileride makul kuvvet kullanılarak etkisiz hale getirip alıkonulduğunu mahkemeye aktardı. Polis zanlı H.A’nın atmış olduğu üzerinde Big-Mar yazılı beyaz renk poşet içerisinde zanlıların huzurunda yapılan kontrolde beyaz renk poşette kahverengi renk yırtık zarf içerisinde beyaz renk naylona sarılı 83 gram 190 miligram ağırlığında Eroin türü uyuşturucu madde bulunarak emare alınıp tutuklandıklarını söyledi. Polis memuru Ozan Özder mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında zanlı H.A’nın gönüllü ifade verdiğini ve olayı izah ettiğini, zanlı N.S.’nin ise bir beyanda bulunmadığını mahkemeye aktardı. Polis mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın tamamlandığını zanlı H.A.’nın sabıkası bulunmadığını ancak zanlı N.S’nin benzer suçlardan mahkûmiyeti olduğunu ve 5 yıl hapis yattığını belirterek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlamasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer zanlıların davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile 2 ayı aşmayacak şekilde hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemesine emir verdi. 

Bu haber toplam 811 defa okunmuştur
Etiketler : ,