1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Eğitim Fuarı" yarın düzenleniyor
Eğitim Fuarı yarın düzenleniyor

"Eğitim Fuarı" yarın düzenleniyor

Ziyaretçiler, üniversite hazırlık, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, üniversite transfer, dil okulları, yaz okulları, sertifika-diploma programları, staj, lise eğitimi ve burslu yurtdışı eğitim konularında kurum temsilcilerinden bilgi alabilecek

A+A-

Gençleri, öğrencileri ve ailelerini yurtdışındaki eğitim kurumlarıyla buluşturan ve bu kurumların sunduğu burs ve benzeri imkanları ziyaretçilere tanıtan IEFT (International Education Fairs of Turkey) Fuarı, Bursa, Eskişehir, Konya, Adana, Ankara, İzmir ve İstanbul’un ardından yarın Lefkoşa Merit Hotel’de düzenlenecek.

IEFT’den yapılan açıklamaya göre, 12.00-18.00 saatleri arasında düzenlenecek fuara gelecek olan ziyaretçiler, üniversite hazırlık, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, üniversite transfer, dil okulları, yaz okulları, sertifika-diploma programları, staj, lise eğitimi ve burslu yurtdışı eğitim konularında kurum temsilcilerinden bilgi alabilecek, ülkelerin eğitim ortamları konusunda merak ettikleri soruları yöneltebilecekler.

Katılacak olan üniversiteler arasında dünyanın en iyi 500 üniversitesi içinde yer alan Arizona State University’NİN (USA) yanı sıra, ünlü tasarım okulu Savannah College of Art and Design-SCAD (USA), CQ University (Australia), London School of Business and Finance (İngiltere), Western Michigan University (USA) de yer alıyor. Ayrıca yurt dışı eğitim konusunda uzman kurumlardan Global Visions International, Oxford House College, Ef International Schools ve British Education Bureau yetkilileri de fuarın katılımcıları arasında.

Açıklamaya göre, Türkiye’nin en kapsamlı “yurtdışı eğitim fuarı” olma özelliğini taşıyan IEFT Fuarları (International Education Fairs of Turkey) her yıl Mart ve Ekim aylarında çok sayıda yabancı üniversite ve kolejin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Eğitimini yurtdışında planlamak isteyenler için ideal bir bilgilenme ve karar verme platformu oluşturan bu organizasyon, gençlerin okullarla birebir temas kurmasına aracılık ediyor ve her türlü imkan hakkında birinci elden bilgi alma fırsatı sunuyor. Bu özelliğinden dolayı, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da 8 ila 10 bin kişinin yurtdışında lisans, yüksek lisans, doktora, dil, staj, sertifika, diploma vb. programlara katılma fırsatı yakalaması bekleniyor.

11 yıl önce ilk kez Türk öğrencileri yurtdışındaki eğitim kurumlarıyla biraraya getiren IEFT Fuarları, bugün sadece Türkiye’nin değil Avrupa ve Ortadoğu’nun da en büyük ve kapsamlı “yurtdışı eğitim fuarı” organizasyonu.

UNESCO verilerine göre, dünya genelinde yaklaşık 4 milyon öğrenci kendi ülkesi dışında bir ülkede eğitim alıyor. 2020 yılında yıllık yabancı öğrenci sayısının 8 milyonu geçmesi bekleniyor.

(tak)

Bu haber toplam 1429 defa okunmuştur