1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Kıbrıs sorunun çözülmesinin zamanı geldi"
Kıbrıs sorunun çözülmesinin zamanı geldi

"Kıbrıs sorunun çözülmesinin zamanı geldi"

KTTO’nun 50’nci Olağan Genel Kurulu dün yapıldı.

A+A-

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Günay Çerkez, Doğu Akdeniz’deki gelişmeler, denizaltındaki hidrokarbon yataklarının siyasete etkisine bakılığında artık Kıbrıs sorununun çözülmesinin zamanın geldiğini söyledi.

KTTO’nun 50’nci Olağan Genel Kurulu dün yapıldı.

KTTO binasında yer alan Olağan Genel Kurulda Oda Murakıplılığı’na D.K Deniz & Co seçildi, faaliyet ve mali raporlar aklandı.

KTTO Başkanı Günay Çerkez, genel kurulda yaptığı konuşmada, günlük hayatı olumsuz etkileyen konuların büyük bir çoğunluğunun makro sorunların yansıması olduğu iddia etti.

2013-2015 Ekonomik Programı’nın önemli hedefler içerdiğini anımsatan Çerkez, Oda’nın bu programın tavizsiz uygulanmasının takipçisi olacağını, ancak ülkede seçimlerden kaynaklanan siyasi bir programın bulunduğu, dolaysıyla Ekonomik Programın ciddi olarak uygulanması hakkında endişeler taşıdığını dile getirdi.

KIBRIS SORUNUNUN ÇÖZÜLMESİNİN ZAMANI GELDİ

Oda Başkanı Günay Çerkez, Doğu Akdeniz’deki gelişmeler, denizaltındaki hidrokarbon yataklarının siyasete etkisine bakılığında artık Kıbrıs sorununun çözülmesinin zamanın geldiğini söyledi.

“Hem bizim çıkarlarımız hem de bölgedeki dengeler bu sorunun çözülmesini zorunlu kılmaktadır” diyen Çerkez, Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın, bu süreçte Kıbrıs sorununun adil, kalıcı ve sürdürülebilir bir çözüme ulaştırılması için yoğun bir faaliyet sürdüreceğini de vurguladı.

(tak)

Bu haber toplam 1182 defa okunmuştur