1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Besim: “İkinci dalgaya hazır değiliz”
Erdoğan: “Türkiye’den gelip mülk sahibi olabilirler”

Erdoğan: “Türkiye’den gelip mülk sahibi olabilirler”

Erdoğan, "Burada birinci derecede en ideal çağrımız, keşke Kuzey Kıbrıs'taki kardeşlerimiz bu yerler için müracaatlarını yapıp oraların sahibi olsalar, satın alsalar"

A+A-

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Maraş’la ilgili yeni bir açıklama yaparak Türkiye’den gelip burada mülk sahibi olma noktasına gelenler olabileceğini söyledi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC ziyareti sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Kapalı Maraş'taki mülkiyet sahiplerinin Kuzey Kıbrıs taşınmaz mal komisyonuna başvurabileceği anımsatılarak bu çerçevede özellikle Kıbrıslı Rumlara yönelik bir çağrısı olup olmadığı sorusu da yöneltildi. Erdoğan, "Burada birinci derecede en ideal çağrımız, keşke Kuzey Kıbrıs'taki kardeşlerimiz bu yerler için müracaatlarını yapıp oraların sahibi olsalar, satın alsalar. Hatta bu konuda Türkiye'den de gelip burada mülk sahibi olma noktasına gelenler de olabilir. Bunların önü açılabilir. Buna mani bir hal söz konusu değil. Hatta şu da söyleniyor, Güney bu işlere herhalde pek talipli de olmaz gibi. Buradaki yetkililerden bunları da duyuyoruz. Şu anda bizim en çok dikkat ettiğimiz konu, hukuk içerisinde, herhangi bir sıkıntıya mahal vermeden bu problemi çözmek." yanıtını verdi.

 

Bu haber toplam 4985 defa okunmuştur