1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Ücretsiz sağlık hakları ortadan kaldırılmamalı”
“Ücretsiz sağlık hakları ortadan kaldırılmamalı”

“Ücretsiz sağlık hakları ortadan kaldırılmamalı”

BKP: Güney Kıbrıs Başkanı Nikos Anastasiadis ve Kıbrıslı Rum siyasi parti liderlerine mektup göndererek, Kıbrıslı Türklerin ücretsiz sağlık hizmeti haklarını ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalardan duyduğu rahatsızlığı belirtti.

A+A-

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), Güney Kıbrıs Başkanı Nikos Anastasiadis ve Kıbrıslı Rum siyasi parti liderlerine mektup göndererek, Kıbrıslı Türklerin ücretsiz sağlık hizmeti haklarını ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalardan duyduğu rahatsızlığı belirtti.

BKP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Parti Genel Sekreteri İzzet İzcan imzasıyla Anastasiadis, DİSİ Genel Başkanı Averof Neofitu, AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianou, DİKO Genel Başkanı Marios Karoyan, EDEK Genel Başkanı Yiannakis Omirou, Yeşiller Partisi Genel Sekreteri George Perdikes, EDİ Genel Başkanı Praxoula Antoniadou ve EPALXI Genel Başkanı Kipros Hrisostomidis’e gönderilen mektupta, Kıbrıslı Türklerin “Kıbrıs Cumhuriyeti”nden kaynaklanan ücretsiz sağlık hizmeti haklarının kaldırılmasına yönelik çalışmaların derhal durdurulması talep edildi. Mektupta, “Kıbrıs sorunu ve statüko yokmuş gibi davranarak, Kıbrıslı Türklerin vergi verememelerini gerekçe göstererek ücretsiz sağlık ve sosyal hizmetlerden yararlanmalarını engellemek ne çözüme, ne de toplumlararası ilişkilerin gelişmesine hizmet eder. Bu tutum ülkemizi bölen ve denetimleri altında tutan yabancı devletlerin ve statükodan beslenen her iki taraftaki milliyetçi kesimlerin ekmeğine yağ sürer” denildi.
(tak)

Bu haber toplam 1144 defa okunmuştur