1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “UBP’nin yarattığı enkazın birini daha kaldırdık”
“UBP’nin yarattığı enkazın birini daha kaldırdık”

“UBP’nin yarattığı enkazın birini daha kaldırdık”

Bakanlar Kurulu Başbakan Özkan Yorgancıoğlu başkanlığında toplandı.

A+A-

Bakanlar Kurulu Başbakan Özkan Yorgancıoğlu başkanlığında toplandı.

Başbakanlık’ta saat 11.45’te başlayan toplantının gündeminde rutin konularında yanı sıra, kronik hastaların hastanelerden 2 aylık yerine 4 aylık ilaç alabilmelerini düzenleyen Sağlık Kurumu Ücretleri Tüzüğü de bulunuyor.

“HASTALARIN DAHA RAHAT HİZMET ALMASI AMACIYLA…”

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Bakanlar Kurulu toplantısı öncesi basına yaptığı açıklamada, bugün gündemlerinde birçok konunun bulunduğu, Sağlık Kurumu Ücretleri Tüzüğü’nün de bu işlerden biri olduğunu belirterek, tüzükte kronik hastalara iki ayda bir verilen ilaçların, hastaların daha sağlıklı ve rahat hizmet alması amacıyla, bu sürenin dört aya çıkarılmasının hedeflendiğini söyledi.

“UBP’NİN YARATTIĞI ENKAZIN BİRİNİ DAHA KALDIRDIK”

Yorgancıoğlu, dün eski KTHY çalışanı CAS personelinin 2015 yılı içinde devlete istihdam edileceği konusunda imzalanan protokolde, “UBP’nin yarattığı enkazın birini daha kaldırdıklarını” ifade ederek, hükümet olarak yapıcı bir tavır ile herkesle görüşerek, sorunları çözmek için çalıştıklarını vurguladı.

Başbakan Yorgancıoğlu, bu sorunu çözmelerinin ardından hükümetin önüne yeni hedefler koyduğunu ve bu şekilde yola devam edeceklerini de söyledi.

(tak)

Bu haber toplam 1339 defa okunmuştur