1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Türkiyeli öğrenciler af istedi
Türkiyeli öğrenciler af istedi

Türkiyeli öğrenciler af istedi

Türkiye Gençlik Konfederasyonu,hükümete ve meclise çağrıda bulunarak, öğrenci affının Cumhuriyet Meclisi’nde kabul edilmesini istedi.

A+A-

Türkiye Gençlik Konfederasyonu, TBMM tarafından geçen yıl Türkiye’de çıkarılan yüksek öğretim öğrenci affının KKTC’de de yürürlüğe girmesi için KKTC hükümeti ve Cumhuriyet Meclisi’ne çağrıda bulunarak, öğrenci affının Cumhuriyet Meclisi’nde kabul edilmesini istedi.

Türkiye Gençlik Konfederasyonu Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu yazılı açıklamasında, bu konuda hükümet ve Başbakan İrsen Küçük’e “binlerce üniversite öğrencisi adına” seslendiğini belirtip, öğrencilerin mağdur olduğunu savundu.

TBMM’nin 27 Haziran 2012’de yükseköğrenim öğrenci affını yeniden gündeme getirdiğini ve Türkiye hükümetinin çıkardığı öğrenci affından yararlanamayan öğrenciler için yeniden düzenleme yapıldığını anlatan Cevahiroğlu, bu aftan binlerce üniversite öğrencisinin yararlandığını ifade etti.

Affın KKTC’de bulunan üniversiteler için de geçerli olduğunu savunan Cevahiroğlu, Türkiye hükümetlerinin bu zamana kadar çıkardığı öğrenci aflarının aynı şekilde KKTC üniversitelerinde de uygulandığını, ancak bu öğrenci affının KKTC’de yürürlüğe girmediğini öne sürdü.

Cevahiroğlu, sebebinin ise KKTC hükümeti ve Cumhuriyet Meclisi’nin bu öğrenci affını Cumhuriyet Meclisi’nde kabul etmemesi olduğunu savunarak, affın, Meclis’te kabul edilmesi halinde yürürlüğe gireceğini ifade etti ve bu öğrenci affının KKTC Meclisinde kabul edilmesini istedi.

(tak)

Bu haber toplam 2909 defa okunmuştur