1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 'Taksim'e selam olsun
Taksime selam olsun

'Taksim'e selam olsun

CTP, TDP, YKP, BKP ve birçok sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin de katılımıyla Kuğulu Park’ta toplanan kalabalık pankartlar taşıyarak ve sloganlar atarak TC Lefkoşa Büyükelçiliği önüne yürüdü.

A+A-

İnternet üzerinden örgütlenen, çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan yüzlerce kişi İstanbul’daki “Taksim olaylarını” protesto etmek amacıyla eylem düzenledi.

CTP, TDP, YKP, BKP ve birçok sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin de katılımıyla Kuğulu Park’ta toplanan kalabalık pankartlar taşıyarak ve sloganlar atarak TC Lefkoşa Büyükelçiliği önüne  yürüdü.

TC Lefkoşa Büyükelçiliği önüne geçilmesini önlemeye çalışan polis engelini itiş-kakış sonucunda yaran eylemciler Büyükelçilik önünde İstiklal Marşı ile Onuncu Yıl Marşı’nı okudular, TC Başbakanı Tayyip Erdoğan ile AKP karşıtı sloganlar attılar.

Atatürk posterleriyle Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC bayrakları, “Taksim’den Lefkoşa’ya Faşizme Karşı Omuz Omuza”, “Doğa Sermayeye Peşkeş Çekilemez, Gezi Parkına Dokunma” pankartları taşıyan kalabalık;  “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, “Her Yer Taksim Her Yer Direniş”, “Gün Gelecek Devran Dönecek AKP Halka Hesap Verecek”  şeklinde sloganlar attı. (tak/yd)

 

 

EYLEM FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Bu haber toplam 2174 defa okunmuştur