1. HABERLER

  2. SPOR

  3. “Süper Lige dönmek için ipler elimizde”
“Süper Lige dönmek için ipler elimizde”

“Süper Lige dönmek için ipler elimizde”

igin son haftasında galip gelmesi halinde Süper Lig’e direk çıkacak Düzkaya, Ozanköy maçına odaklandı. Düzkaya antrenörü Kayhan Özerden, Ozanköy maçını kazanmaları halinde Süper Lig’e döneceklerini, bunun için iplerin kendi elinde olduğunu söyledi

A+A-

Necmi Belge


Geçtiğimiz sezon, Telsim Süper Ligi’nden Birinci Lig’e düşen Düzkaya, yeniden Süper Lig’e dönme aşamasında.
Bu bağlamda, Telsim Birinci Ligi’nin son haftasına 44 puanlı lider Yeniboğaziçi’nin sadece iki puan gerisinde 42 puanla ikinci sırada giren Düzkaya, bu hafta kendi sahasında oynayacağı Ozanköy maçını kazanması halinde rakiplerinin alacağı sonuçlara bakılmaksızın bir yıl radan sonra Süper Lig’e dönmüş olacak. 
Bu maç ile ilgili olarak, YENİDÜZEN’e konuşan Düzkaya antrenörü Kayhan Özerden, Süper Lig’e dönmek için iplerin kendi ellerinde olduğunu açıkladı.
Artık, ligin sonuna geldiklerini anımsatan Özerden, Ozanköy maçına ikinci sırada çıkacaklarını ve bu maçı kazandıkları takdirde, diğer rakiplerinin alacağı sonuçlara bakmaksızın, Süper Lig’e döneceklerini belirtti.

“Zor maç olacak”
Rakipleri Ozanköy’ün play-off şansının devam etmesi ve uzun süre liderliklerini devam ettirmeleri onların ne kadar güçlü bir rakip olduğunun göstergesi olduğunu ifade eden Özerden  bu nedenle, Ozanköy maçının  çok zor bir maç olacağını söyledi. Sakatlığı devam eden Serkan Zeyin’in dışında tam kadro olarak sahaya çıkacaklarını belirten Özerden, Serkan’ın sakatlığını tedavi etmeye çalıştıklarını söyledi. 
Düzkaya olarak, bu çok zor maçı kazanıp Süper Lig’e yükselmeyi hedeflediklerinin altını çizen Özerden,  geçtiğimiz yıl düştükleri Süper Lige dönüp, kalıcı olmak istediklerini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1110 defa okunmuştur