1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Standart dışı kablolar toplatılsın”
“Standart dışı kablolar toplatılsın”

“Standart dışı kablolar toplatılsın”

Sanayi Odası, Elektrik Mühendisleri Odası tarafından tespit edilen standart dışı kabloların varlığının endişe verici olduğunu bildirdi.

A+A-Kıbrıs Türk Sanayi Odası, büyük tehlikelere neden olan piyasadaki standart dışı elektrik kabloların toplatılmasını istedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sanayi Odası, Elektrik Mühendisleri Odası tarafından tespit edilen standart dışı kabloların varlığının endişe verici olduğunu bildirdi.

Can ve mal güvenliğiyle doğrudan ilgisi bulunan böylesi önemli bir konunun göz ardı edilemeyeceğine işaret eden oda, tehlikeli, kaçak ve gayrı yasal olan söz konusu ürünün piyasa arzının bir an önce engellenmesini istedi.

Açıklama, şöyle devam etti:

“Yıllardır ülkemizde, dünya standartlarında elektrik kablosu üretimi yapan firmalarımızın, üçüncü ülkelerden gelen standart dışı ürünlerle rekabet edebilmesi mümkün değildir. Söz konusu standart dışı ürünler, mal ve can güvenliğimizi tehlikeye sokarken, KKTC’de standartlara uygun, kaliteli olarak üretilen ürünlerimize karşı da haksız rekabete neden olmaktadır. Bu vesileyle toplum yararına halkımızın standartlara uygun yerli ürünü tercih etmelerini tavsiye ederiz”

(tak)

 

Bu haber toplam 1141 defa okunmuştur