1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Squash turnuvası tamamlandı
Squash turnuvası tamamlandı

Squash turnuvası tamamlandı

Dunlop Squash Turnuvası 16 Mart’ta ÖDTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

A+A-

Kıbrıs Türk Badminton Federasyonu’nun Kuzey Kıbrıs’ta Squash sporunu yaygınlaştırmak amacı ile organize ettiği, Anıl Spor’un sponsorluğunda ve ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü işbirliği ile ilk kez düzenlenen olan Dunlop Squash Turnuvası 16 Mart’ta ÖDTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Başarıyla gerçekleştirilen turnuva sonucunda dereceye giren ilk 4’lü; Ramim Layehgi, Ashraf Badour, Cemal İnce, Çağatay Darbaz oldu.

Turnuvanın sponsorluğunu üstlenen Anıl Spor Direktörü Engin Anıl, ülkemizde Tenis ve Badminton’un gelişmesi ve yaygınlaşması için belirli dönemlerde sponsorluklar üstlendiklerini söyleyerek, squash’ın da yaygınlaşması için benzer etkinlikleri desteklemeye devam edeceklerini belirtti. 
Kıbrıs Türk Badminton Federasyonu Başkanı Hüseyin Özün Yamaç, düzenledikleri turnuva sayesinde squash sporunun yaygınlaşmasına katkıda bulunmuş olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. Turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen Anıl Spor ve ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü’ne teşekkür eden Yamaç, önümüzdeki günlerde de squash müsabakalarına yapılan değişiklik ve kuralları anlatmak amacıyla Kıbrıs Türk Badminton Federasyonu tarafından bir seminer organize edileceğini ve spor severlerle paylaşılacağını belirtti.

Bu haber toplam 1281 defa okunmuştur