1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Şoför Okulları'ndan siyah çelenk
Şoför Okullarından siyah çelenk

Şoför Okulları'ndan siyah çelenk

Sonuç alınmaz ise, araçlarını 20 Mayıs’ta Maliye Bakanlığı önüne getirip, anahtarlarını Maliye Bakanı Ersin Tatar’a teslim edeceklerini kaydetti.

A+A-

Şoför Okulları Birliği, yetkililere seslerini duyurmak amacıyla 14 Mayıs Salı günü Lefkoşa’da eylem yapacağını bildirdi.

Birlik Başkanı Barış Tilki, eylem kapsamında Maliye Bakanlığı’na siyah çelenk bırakıp, burada basın açıklaması yapacaklarını, bunun ardından da bakanlığa 20 Mayıs Pazartesi gününe kadar süre vereceklerini ve olumlu bir yanıt almamaları durumunda eylem şeklini değiştirip araçlarını 20 Mayıs’ta Maliye Bakanlığı önüne getirip, anahtarlarını Maliye Bakanı Ersin Tatar’a teslim edeceklerini kaydetti.

Tilki yazılı açıklamasında, ülkede yaşanan “trafik terörünün” daha düşük bir seviyeye düşmesi için ehliyet alacak kişilere daha kaliteli eğitim ve hizmet vermek için kurumun bağlı olduğu Maliye Bakanlığı ile 2009 yılından bu yana birçok kez görüştüklerini, sorunların çözümü için çaba harcadıklarını ancak o yıldan bugüne kadar “bir arpa boyu” yol kat etmediklerini savundu. Tilki, eylemi bu çerçevede yapacaklarını kaydetti (tak)

Bu haber toplam 1340 defa okunmuştur