1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Serdar Denktaş'ın trafik cezaları silinmedi"
Serdar Denktaşın trafik cezaları silinmedi

"Serdar Denktaş'ın trafik cezaları silinmedi"

"Hiçbir belediye personelinin yazılan cezaları silme ve/veya iptal etme yetkisi olmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız”

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi Trafik Birim Sorumlusu Türkay Klermo, KKTC Başbakan Yardımcısı Ekonomi, Turizm, Kültüe ve Spor Bakanı Serdar Denktaş ve Rauf Denktaş’ın LTB Zabıtaları  tarafından yazılan trafik cezaları ile ilgili açıklama yaptı.

Klermo açıklamasında şunları kaydetti:

“Sayın Serdar Denktaş'ın 2009-2011 yıllarını kapsayan cezalarının , 2009-2011 yıllarında, dokunulmazlığa sahip milletvekili veya diplomat görevlilerinin trafik cezalarının , milletvekilliğinin veya diplomatik görevlerinin sona ermesi ile mahkemeye  sevk edildiğini, bu kapsamda sayın Serdar Denktaş adına bulunan dört adet cezanın , sayın Serdar Denktaşın milletvekilliğinin bitimine müteakip hukuk dairesine sevk edilmesi için mükellef kartında 743.80 TL borç olarak bekletilmektedir. 

2011 yılından sonra ise Belediye yönetimimizin almış olduğu kararla , tüm dokunulmazlığa sahip şahısları Hukuk Dairesine sevk etmekte ve cezalar  Hukuk Dairemizin insiyatifine bırakılmaktadır .

Bu karar doğrultusunda  11.0.2013 tarihinde rapor edilen sayın Serdar DENKTAŞ , 20.03.2014 tarihinde mahkemeye sevk edilmiştir. Sayın Rauf Denktaş adına ödenmemiş görünen 43595 sayılı ihbarnamenin ise 03.08.2009 tarihinde görevli memurumuz tarafından rapor edilmiş olup, ceza 25.09.2009 tarihinde Hukuk Dairesine sevk edilmiştir. Kamuoyunun bilgisine getirmek isteriz ki , caddelerimizde tüm vatandaşlarımıza eşit bir şekilde yaklaşan Belediyemiz, kendisine verilen tüm yetkileri en adil bir şekilde yerine getirmekle birlikte  hiçbir belediye  personelinin  yazılan cezaları  silme ve/veya iptal etme yetkisi olmadığını  kamuoyunun bilgisine sunarız”

Bu haber toplam 1901 defa okunmuştur