1. HABERLER

  2. SPOR

  3. “Sözleşme disiplini ve kaliteyi getirir”
Şehit Osman Ahmet İlkokulu şampiyon

Şehit Osman Ahmet İlkokulu şampiyon

İlkokullu Küçükler Mağusa Bölgesi Atletizm Şampiyonası dün tamamlandı

A+A-

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Günler Okul Sporları ve Kol Etkinlikleri Koordinasyon Birimi tarafından organize edilen İlkokullu Küçükler Mağusa Bölgesi Atletizm Şampiyonası dün tamamlandı. Doğu Akdeniz Üniversitesi Atletizm Pisti’nde iki gün süren yarışlar sonunda Şehit Osman Ahmet İlkokulu kızlar ve erkeklerde takım sıralamasında ilk sırada yer alarak birinci oldu. Yarışlarda alınan sonuçlar ve takım sıralamaları şöyle:

Küçük Erkek Sonuçlar
100 metre: 1.Nazım Örtunç (Alasya) 15.5, 2.Başar Şemi Biren (DAİ) 15.6, 3.İsmet Baydur (Şht. Osman Ahmet) 15.8
4x100 metre: 1.Alasya İlkokulu 62.6, 2.Şht. Osman Ahmet İlkokulu (62.7), 3.Dörtyol İlkokulu 65.5
1000 metre: 1.Ahmet Burak Bucak (Alaniçi) 3:45.3, 2.Gem Göz (Ziyamet) 3:48.9, 3.Ali Açıkgöz (Şht.Osman Ahmet) 3:49.2
Yüksek atlama: 1.Sedat Akar (Alaniçi) 1.27, 2.İsmet Baydur (Şht.Osman Ahmet) 1.20, 3.Barkan Uzun (Alasya) 1.15
Uzun atlama: 1.Sedat Akar (Alaniçi) 3.98, 2.Barkan Uzun (Alasya) 3.97, 3.Hasan Aydın (Şht.Osman Ahmet) 3.92
Fırlatma topu: 1.Ersan Öztürk (Ziyamet) 48.91, 2.Salih Boztuna (Mehmetçik) 44.90, 3.Hasan Kahraman (Gazi) 44.91

Küçük Erkek Takım Sıralaması
1.Şehit Osman Ahmet İlkokulu (2412 puan)
2.Alasya İlkokulu (2357 puan)
3.Alaniçi İlkokulu (2354 puan)
4.Ziyamet İlkokulu (2176 puan)
5.Dörtyol İlkokulu (2036 puan)
6.Şht. Salih Terzi İlkokulu (1808 puan)
7.Doğu Akdeniz İlkokulu (1716 puan)
8.Akdoğan İlkokulu (1532 puan)

Küçük Kız Sonuçlar
100 metre: 1.Sefanur Şahin (Polatpaşa) 15.2, 2.Özgü Aydıntan (Mehmetçik) 16.0, 3.Emine Akçaoğlu (Şht. İlker Karter) 16.2
4x100 metre: 1.Şht. İlker Karter İlkokulu 64.2, 2.Polatpaşa 64.9, 3.Akova İlkokulu 65.4
800 metre: 1.Edanur Genç (Kaplıca) 3:06.7, 2.Beyza Çelme (Akova) 3:10.4, 3.Melek Tilki (Şht.İlker Karter) 3:15.6
Yüksek atlama: 1.Pıner Dere (Şht. Osman Ahmet) 1.10, 2.Feyzan Karagöz (Akdoğan) 1.05, 3.Bensu Çelebi (Alasya) 1.00
Uzun atlama: 1.Yarern Cırık (Şht. Osman Ahmet) 3.99, 2.Melisa Koçdemir (Alaniçi) 3.78, 3.Melin Önkaya (Alasya) 3.54
Fıratma topu: 1.Fatma Gizem Acar (Alaniçi) 37.91, 2.Yaren Cırık (Şht. Osman Ahmet) 37.05, 3.Berfin Acar (Alasya) 32.27

Küçük Kız Takım Sıralaması
1.Şht. Osman Ahmet İlkokulu (2551 puan)
2. Alasya İlkokulu (2367 puan)
3. Doğu Akdeniz İlkokulu (1641 puan)
4.Alaniçi İlkokulu (1583 puan)
5. Akdoğan İlkokulu (1458 puan)
6.Şht. Salih Terzi İlkokulu (1335 puan)
7.Ziyamet İlkokulu (1086 puan)

Bu haber toplam 2711 defa okunmuştur