1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. SAVAŞIN GÖBEĞİNDEYİZ
SAVAŞIN GÖBEĞİNDEYİZ

SAVAŞIN GÖBEĞİNDEYİZ

İngiltere Başbakanı Cameron Kıbrıs’a sürpriz bir ziyarette bulundu, İngiltere’nin IŞİD operasyonu için merkez olarak kullandığı askeri üste İngiliz askerleri ile bir araya geldi.

A+A-

İngiltere Başbakanı Cameron Kıbrıs’a sürpriz bir ziyarette bulundu, İngiltere’nin IŞİD operasyonu için merkez olarak kullandığı askeri üste İngiliz askerleri ile bir araya geldi. Cameron, burada yaptığı açıklamada İngiliz filosuna iki Tornado jetinin daha ekleneceğini belirtti.

İngiltere Başbakanı David Cameron, ülkesinin Irak'taki IŞİD operasyonu için kullandığı Kıbrıs'taki askeri üssünü ziyaret etti.
Cameron üsse gerçekleştirdiği sürpriz ziyarette, iki Tornado jetinin daha buradaki filoya ekleneceğini duyurdu. İngiltere'nin Kıbrıs'ta hali hazırda 6 Tornado jeti bulunuyor. Başbakan Cameron'ın ziyareti çerçevesinde üste bulunan İngiliz askerleriyle de bir araya geldi.
İngiliz Parlamentosu'nun geçen hafta, ABD'nin öncülüğünde Irak'ta IŞİD'e yönelik yürütülen hava operasyonuna Birleşik Krallık'ın katılmasına ilişkin önergeyi kabul etmesinin ardından, Kraliyet Hava Kuvvetlerine ait Tornado jetlerinin Irak'ın daha çok kuzey batısını hedef alması ve Peşmerge güçlerine destek vermesi dikkati çekiyor. İngiltere, operasyon için Kıbrıs'taki askeri üssünü kullanıyor.

"IŞID, sadece Irak'ı, Suriye'yi değil aynı zamanda İngiltere'de sokaktaki insanları tehdit ediyor"

İngiltere Başbakanı David Cameron, IŞID'in sadece Irak'ı, Suriye'yi değil aynı zamanda İngiltere'de sokaktaki insanları tehdit ettiğini söyledi.
Ülkesinin Irak'taki IŞİD operasyonu için kullandığı Güney Kıbrıs'ta bulunan askeri üssüne sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Cameron, askerlerle de bir araya geldi.
Başbakan Cameron, burada yaptığı açıklamada, IŞID terör örgütüne yapılacak operasyonlarda görev yapan askerlere teşekkür etmek için Kıbrıs'a geldiğini ifade etti.
Operasyonun kendileri için hayati önem taşdığını dile getiren Cameron, iki Tornado jetinin daha buradaki filoya ekleneceğini ve operasyonda görev yapan askeri güçlere tüm desteğin sürdürüleceğini kaydetti. Operasyonun, Irak'ta hayatları kurtarmak için önemli olduğuna inandığını belirten Cameron, "IŞID, sadece Irak'ı, Suriye'yi değil aynı zamanda İngiltere'de sokaktaki insanları tehdit ediyor. Bu yüzden buradayız" değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber toplam 1512 defa okunmuştur