1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Sağlığı siyasete alet ettiler
Sağlığı siyasete alet ettiler

Sağlığı siyasete alet ettiler

Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, Kıbrıs Rum Hükümeti’nin, Kıbrıs Rum hastanelerinde tedavi olan Kıbrıslı Türklere ücretsiz bakılmayacağı açıklamasını değerlendirdi

A+A-


Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, Kıbrıs Rum Hükümeti’nin, Kıbrıs Rum hastanelerinde tedavi olan Kıbrıslı Türklere ücretsiz bakılmayacağı açıklamasını değerlendirdi ve “bizim, Rum tarafının bize sağlık hizmeti vermesine ihtiyacımız yok” dedi.
Bakan Hasipoğlu, konu hakkında yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıs Rum tarafının ekonomik krizin pençesine düştüğünü anımsatarak, şunları dile getirdi:
“Ancak sağlık hizmeti kutsal bir hizmettir. Kıbrıs Rum Hükümetinin Kıbrıslı Türklere bakmayacağız yaklaşımı kabul edilebilir bir yaklaşım değildir. Eğer Kıbrıslı Rumlar bizden sağlık hizmeti isterlerse biz onlara seve seve bu hizmeti verebiliriz.
Sağlık Bakanlığı olarak bugün birçok hastalığın tedavisini kendi hastanelerimizde karşılayabiliyoruz. Çok az sayıdaki operasyonları ise vatandaşımıza ekstra bir yük getirmeden Türkiye’de yaptırıyoruz ve bütün maddi yükü Sağlık Bakanlığı olarak üstleniyoruz.
Bu bağlamda vatandaşlarımızın Kıbrıs Rum hükümetinin sağlık hizmetine ihtiyacı yoktur.” TAK

Bu haber toplam 1065 defa okunmuştur