Oshan: Doğan Türk Birliği’nde Hedef Yine Şampiyonluk

Oshan: Doğan Türk Birliği’nde Hedef Yine Şampiyonluk

2009-2010 sezonunda lig şampiyonluğuna uzanan Girne’nin sarı-lacivertli takımı Doğan Türk Birliği Yine zirveyi hedefliyor Son olarak 2009-2010 sezonunda 1993-94 sezonundan tam 16 yıl sonra lig şampiyonluğuna ulaşan Girne’nin sarı-lacivertli

A+A-

2009-2010 sezonunda  lig şampiyonluğuna uzanan Girne’nin sarı-lacivertli takımı Doğan Türk Birliği Yine zirveyi hedefliyor

Oshan: Doğan Türk Birliği’nde Hedef Yine Şampiyonluk

 

Son olarak 2009-2010 sezonunda 1993-94 sezonundan tam 16 yıl sonra lig şampiyonluğuna ulaşan Girne’nin sarı-lacivertli takımı Doğan Türk Birliği, geçtiğimiz sezon kaybettiği şampiyonluğun ardından bir yıl arayla yeniden şampiyonlu hedefine kilitlendi.  

Konu ile ilgili olarak, YENİDÜZEN Spor Servisinin sorularını yanıtlayan Doğan Türk Birliği Teknik Direktörü Caner Oshan, geçen sezon şansızlıklar nedeniyle erken koptukları şampiyonluk yarışında yine var olduklarını söyledi.

İki sezon önceki şampiyon takımın iskelet kadrosunu koruduklarını ifade eden Caner Oshan, bu kadro ile fazla oynamaya gerek olmadığını, sadece takıma yapacakları akılcı takviyelerle güçlü bir kadro ile sezona gireceklerini belirtti.

ALTYAPIDAN YETİŞEN GENÇLERİ DE TAKIMA KAZANDIRIYORUZ

İlk olarak, altyapıdan yetiştirdikleri 15-17 yaş arasındaki Raif, Kenan, Mehmet ve Eren gibi yetenekli gençleri A kadrosuna dahil edeceklerini dile getiren Oshan, yabancı futbolcu sorununu da en iyi şekilde çözmek istediklerinin altını çizdi.

Bu bağlamda, orta sahaya bir Nijeryalı, bir Kamerunlu  ve bir de Türkiye kökenli futbolcu transfer etmek istediklerini söyleyen Oshan, bu konunda çalışmaları olduğunu ancak, gizlilik prensipleri nedeniyle, isim vermek istemediklerini vurguladı.

Forvet sorununu Kuzey Kıbrıslı bir futbolcu ile çözmek istediklerini ifade eden Oshan, bu konunda bazı futbolcular ile temasta olduklarını söyledi.

SEZON AÇILIŞI 15 TEMMUZ 2011

Oshan, 2011-2012 sezonunu 15 Temmuz 2011 Cuma günü açacaklarını açıklarken, bir süre Kıbrıs’ta çalıştıktan sonra  01-10 Eylül 2011 tarihleri arasında, artık gelenek hale getirdikleri Kartepe Kampına gideceklerini belirtti.

Bu sezonki şampiyonluk hedefleri konusunda ise Oshan, arzuladıkları yabancıları getirmeleri,  nokta transferleri gerçekleştirebilmeleri ve bu transferlerin  takıma uyum sağlaması halinde, seyircilerin yine başa oynayan bir Doğan Türk Birliği izleyeceklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 599 defa okunmuştur