Ortada İyi niyet yok

'Ortada İyi niyet yok'

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Sosyal Güvenlik Yasası’nın ilgili çevrelerin görüşü alınmadan değiştirilmek istenmesinin, hükümetin demokrasi anlayışının bir göstergesi olduğunu söyledi. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Yorgancıoğlu, halkı

A+A-

Yorgancıoğlu, Sosyal Güvenlik Yasası’nın değiştirilmek istenmesinin, hükümetin demokrasi anlayışının bir göstergesi olduğunu vurguladı.

 

“Ortada İyi niyet yok”

 

·        CTP, Pazartesi yapılacak eyleme destek verecek

 

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Sosyal Güvenlik Yasası’nın ilgili çevrelerin görüşü alınmadan değiştirilmek istenmesinin, hükümetin demokrasi anlayışının bir göstergesi olduğunu söyledi.
Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Yorgancıoğlu, halkın çok önemli bir kesimini oluşturan sigortalı emekçilerin geleceğini doğrudan ilgilendiren bir konuda demokratik kitle örgütlerinden gizleyerek yasal değişikliğe gidilmesinin, ortada iyi niyet olmadığının göstergesi olduğunu savundu.
Yorgancıoğlu, “Kıbrıs Türk halkının yararını ve çıkarlarını gözetme kaygısından her gecen gün biraz daha uzaklaşan hükümet partisi, aklına her geleni yapacağı bir hareket alanına sahip olmadığını mutlaka anlamalıdır” dedi.
Yorgancıoğlu, bu amaçla pazartesi günü Dev-İş tarafından düzenlenecek eyleme partisinin destek vereceğini ekledi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 675 defa okunmuştur