1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Okullar dökülüyor!
Okullar dökülüyor!

Okullar dökülüyor!

Okul binalarındaki ‘inşaatı’ aratmayan görüntüler, çocukların güvenliğini de sorgulatır hale getirdi.

A+A-


Devlet okullarındaki görüntü velileri huzursuz etti. Okul binalarındaki ‘inşaatı’ aratmayan görüntüler, çocukların güvenliğini de sorgulatır hale getirdi. Kimi okul binalarının yıkılmaya yüz tutması öğrencilerin hayati tehlike altında kalmasına neden oldu.

Okullardaki bu yıkık dökük görüntülerin, Eğitim Bakanlığı’nın okullarla ilgilenmediği, okullara yönelik yatırım yapmadığının da bir göstergesi olduğuna işaret eden KTÖS Örgütlenme Sekreteri Burak Maviş, “Eğitim Bakanlığı siyasetle uğraştığı kadar okullarla da ilgilenmeli” şeklinde konuştu.

Şehit Ertuğrul İlkokulu velilerinin kendilerini ulaşarak endişelerini ilettiğini belirten KTÖS Örgütlenme Sekreteri Burak Maviş, Şht. Ertuğrul İlkokulu’ndaki görüntünün hemen hemen devlet okullarının tümünde olduğuna işaret etti.

Okullardaki bu yıkık dökük görüntülerin, Eğitim Bakanlığı’nın okullarla ilgilenmediği, okullara yönelik yatırım yapmadığının da bir göstergesi olduğuna işaret eden Burak Maviş, özellikle Alasya İlkokulu’ndaki durumun oldukça tehlikeli bir boyutta olduğuna da dikkat çekti.

Meltem Sonay’ın haberi bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

 

Bu haber toplam 1026 defa okunmuştur