1. HABERLER

  2. SPOR

  3. NKL’den büyük başarı
NKL’den büyük başarı

NKL’den büyük başarı

Namık Kemal Lisesi Karaman grubunda yarı final maçını kazanarak Türkiye genelinde ilk 8 okul arasına girdi

A+A-

İstanbul Okyanus Koleji ile oynadığı yarıfinal maçını  3 – 2 kazanan Namık Kemal Lisesi Türkiye genelinde ilk 8 okul arasına girdi.  
Liselerarası Voleybol Bölge Yarı Finallerinde Karaman grubunda mücadele eden Namık Kemal Lisesi Erkek Voleybol Takımı yarıfinalde İstanbul Okyanus Koleji ile oynadığı maçı 3–2 kazanarak Karaman bölgesi finalisti oldu. Maçın ilk setini 25 – 27 kaybeden temsilcimiz NKL, ikinci ve üçüncü setlerde toparlanarak setleri 25 – 17 ve 25 – 16 kazandı ve maçta 2 – 1 öne geçti. Çekişmeli geçen dördüncü seti 24 – 26 kazanan İstanbul Okyanus Koleji durumu 2 – 2’ye getirdi. Uzatma setinde ise üstünlüğü ele alan Namık Kemal Lisesi seti 15 – 9, maçı da 3 – 2 kazandı ve büyük bir başarıya imza atarak Türkiye finallerinde mücadele etmeye hak kazandı. 
Diğer yarı final maçında ise Ankara Doğa Koleji, Diyarbakır Kayapınar Lisesi’ni 3 – 0 mağlup ederek ikinci finalist oldu.

Finaller Nisan ayında Bolu’da
Bu yıl, bölgelerde finalist okulların Türkiye finallerine katılma hakkı elde etmesi ve bölgesel final maçlarının bir amaca hizmet etmeden oynanması nedeniyle, bölge finalistlerinin final maçı oynamadan Türkiye finallerine katılması yönünde karar alındı. Bu karar doğrultusunda, Namık Kemal Lisesi ile Ankara Doğa Koleji Türkiye finallerine katılma hakkını kazandılar. Bu sonuçtan sonra Namık Kemal Lisesi Türkiye genelinde ilk 8 okul arasına girmiş oldu. Türkiye finalleri 4 bölgeden gelen 8 finalist okulun katılımı ile Nisan ayı sonunda Bolu’da yapılacak.

NKL yarın dönüyor
Karaman’da katıldığı bölgesel yarıfinal grubu maçlarına katılan ve büyük bir başarıya imza atan Namık Kemal Lisesi Erkek Voleybol kafilesi yarın Adana üzerinden KKTC’ye dönecek.

Bu haber toplam 1109 defa okunmuştur