1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Neofitu, DİSİ’nin yeni Başkanı oldu
Neofitu, DİSİ’nin yeni Başkanı oldu

Neofitu, DİSİ’nin yeni Başkanı oldu

Parti için yeni bir tarihi sayfanın açılacağını belirten Neofitu, kimsenin dışarıda kalmayacağını, hep birlikte çalışacaklarını vurguladı.

A+A-

DİSİ Başkanlığı için adaylığını koyan Andreas Taliadoros’un dün seçim yarısından çekilmesinin ardından, tek aday kalan Averof Neofitu’nun, DİSİ’nin yeni Başkanı olduğu haber verildi.

Simerini gazetesi “Averof İle Yeni Bir Dönem... Andreas Taliadoros DİSİ Başkanlığı İçin Adaylığını Geri Çekti” başlıklarıyla verdiği haberine göre, DİSİ Yürütme Ofisi üyesi Taliadoros, dün düzenlediği basın toplantısında, ülkenin içerisine girdiği kritik günlerde birlik ve bütünlük içerisinde olmaları gerektiğine işaret ederek, adaylığını geri çektiğini açıkladı. Taliadoros, Parti Başkan Yardımcılığı adaylarını da, kendisinin yaptığı gibi, aynı birlik ruhu içerisinde, aralarında anlaşmaya ve seçime gitmemeye çağırdı.

Averof Neofitu ise, açıklamasında, gösterdiği yüksek sorumluluk duygusundan ötürü Taliadoros’u kutladı. Parti için yeni bir tarihi sayfanın açılacağını belirten Neofitu, kimsenin dışarıda kalmayacağını, hep birlikte çalışacaklarını vurguladı.

Haberde, DİSİ yeni liderliğinin seçileceği Seçim Kurultayı’nın 27 Nisan tarihinde gerçekleştirileceği de anımsatıldı.

(tak)

Bu haber toplam 1381 defa okunmuştur