1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Mursi'den "Müzakereleri reddediyorum" mesajı
Mursiden Müzakereleri reddediyorum mesajı

Mursi'den "Müzakereleri reddediyorum" mesajı

Mursi, devrimin değişmezleri ve şehitlerin kanı üzerine yapılan tüm müzakere girişimlerini reddettiğini açıkladı.

A+A-

Mısır'da darbeyle görevden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, devrimin değişmezleri ve şehitlerin kanı üzerine yapılan tüm müzakere girişimlerini reddettiğini açıkladı.

Mursi'nin Hicri yılbaşı nedeniyle taraftarları için gönderdiği ve "Mısır Arap Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı" sıfatıyla yazılan mesaj, sosyal paylaşım ağı Facebook sayfasında yayımlandı.

"Tüm netliğimle şehitlerin kanı ve devrimin değişmezleri üzerine yapılan müzakere girişimlerini reddettiğimi ve reddetmeye devam edeceğimi açıklıyorum" ibareleri kullanılan mesajda şu ifadelere yer verildi:

"Öğrencisi, düşünürü, lideri ve ittifakıyla tüm aktif devrimcilere darbeyi tanımadığımı ve devrimden geri dönüşün söz konusu olmadığını söylüyorum. Allah'ın devrimimize zaferi geciktirmeyeceği konusundaki lütfundan eminim. İnşallah, tutuklu evlatlarım ve asil kızlarım salıverilmeden buradan çıkmayacağım. Benim hayatım masum devrim şehitlerinin kanından daha değerli değil."

Muhammed Mursi, 3 Temmuz 2013'te gerçekleştirilen darbe sonucu görevinden alınmış, aylarca bilinmeyen bir yerde tutulduktan sonra, hakim karşısına çıkarılmıştı. Yaklaşık 1 yıldır Burcu'l Arap Hapishanesi'nde tutulan Mursi'nin hakkındaki suçlamalardan hiç biri şu ana kadar karara bağlanmadı.

Öte yandan Mursi'nin oğlu Usame Mursi de yayımladığı yazılı açıklamada, ailesi adına dün düzenlenen saldırı sonucu hayatını kaybeden askerlere Allah'tan rahmet yakınlarına da başsağlığı dilediğini belirtti.

(AA)

Bu haber toplam 1100 defa okunmuştur