1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Mesarya'da şiddetli dolu yağışı
Mesaryada şiddetli dolu yağışı

Mesarya'da şiddetli dolu yağışı

Demirhan, Düzova, Cihangir, Çukurova ve Değirmenlikte şiddetli dolu yağdı.

A+A-

DOLU VURDU !

Aniden bastıdan dolu yağışı Mesarya’da hayatı olumsuz etkiledi. Trafikte aksamalar oldu, bazı bölgelerde ekinler ve meyve ağaçları zarar gördü.
Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı, yerini birçok bölgede ise sağanak yağmurlara bıraktı, ülkenin bazı bölgelerinde şiddetli dolu ve sağanak yağışlar meydana geldi. Dolu ve yağıştan en çok etkilenen bölgeler ise Orta Mesarya köyleri oldu.
Orta Mesarya köyleri Ercan, Geçitkale, Düzova, Cihangir, Demirhan ve civarında akşam saatlerine doğru aniden bastıran ve etkisi gösteren dolu yağışı, bölge halkına da korkulu dolu anlar yaşattı. Dolu yağışı nedeni ile bazı araçlar ve ağaçlar zarar gördü, telefon kabloları koptu. Yağış, bazı bölgede dakikalarca sürdü.
Diğer yandan yandan şiddetli dolu nedeniyle Cihangir’de faaliyet gösteren Mardo isimli iş yeri sahibi Mümüne Kuset’in aracının rüzgârlığı ve sol dikiz aynası zarar gördü, iş yerindeki aydınlatma lambası yerinden söküldü.
Dolu yağışı nedeniyle trafikte da aksamalar yaşandı.
Akşam saatlerinde ise yağışlardan Lefkoşa Güzelyurt ve Girne bölgeleri de etkilendi.

Sağanak yağmur bekleniyor
Alçak basınç sistemiyle üst atmosferdeki soğuk ve nemli hava kütlesinin etkisi altında bulunan ülkede 20 Nisan Cumartesi gününe kadar yer yer hafif sağanak yağmur bekleniyor.
Meteoroloji Dairesi’nin yarından başlayarak 22 Nisan’a kadar olan dönemi kapsayan hava tahmin raporuna göre, 20 Nisana kadar hava öğle saatleri parçalı bulutlu ve yer yer yağmurlu olacak.
Hava sıcaklıklarının iç kesimler ve sahillerde 19-22 derece dolaylarına düşeceği kaydedilen açıklamada, rüzgarın ise genellikle güney ve batı yönlerden orta kuvvette, yağış alan günlerde zaman zaman kuvvetli eseceği kaydedildi. 

Dolu yağışları yine sosyal meyda da gündem oldu.

 

İsmail Mehmet Bozat, sosyal medyada, saat 19:30 itibarıyla Çukurova'daki yağışları böyle paylaştı

 

 

Bora Saraç'ının ise Cihangir'den paylaştığı görüntüler şöyle:

Bu haber toplam 2650 defa okunmuştur