Meclis tamtakır

Meclis 'tamtakır'

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu bugün de toplanamadı. Sendikal Platform ve Feminist Atölye’nin eylemleri nedeniyle perşembe günkü birleşimi yarım kalan ve iç tüzük gereği bugüne ertelenen Meclis Genel Kurulu, bugün de milletvekillerinin gelmemesi ne

A+A-

Meclis ‘tamtakır’

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu bugün de toplanamadı.

Sendikal Platform ve Feminist Atölye’nin eylemleri nedeniyle perşembe günkü birleşimi yarım kalan ve iç tüzük gereği bugüne ertelenen Meclis Genel Kurulu, bugün de milletvekillerinin gelmemesi nedeniyle toplanamadı.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer ve UBP Milletvekili Hasan Taçoy dışında hiçbir milletvekilinin gelmediği Genel Kurul’da, Bozer saat 10.20 ve 10.35’de iki kez toplanma girişiminde bulundu.

Milletvekili koltuklarının boş olduğu Genel Kurul’da, meclis toplantısı için göreve gelen çalışanlar dinleyici locası ve salondaki yerlerinde toplanma girişiminin yapılmasını izledi.

Genel Kurul’un iki denemede de toplanamaması üzerine Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer kürsüden yaptığı konuşmada, bugün Genel Kurul’un toplanacağının duyurulmasına rağmen UBP Milletvekili Hasan Taçoy dışında iktidar ve muhalefet milletvekillerinin hiçbirinin meclise gelmediğine dikkat çekti.

Meclis görevlilerinin toplantı nedeniyle bugün göreve geldiğine işaret eden Bozer, “Milletvekillerinin gelmemesi konusunda yorum yapmak istemiyorum. Bunu halkın takdirine bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

Meclisin bir sonraki birleşiminin pazartesi günü yapılacağını belirten Bozer, gündemin birleştirileceğini de kaydetti

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1058 defa okunmuştur