1. HABERLER

  2. SPOR

  3. “Lefkoşa’yı sporun da başkenti yapacağız”
“Lefkoşa’yı sporun da başkenti yapacağız”

“Lefkoşa’yı sporun da başkenti yapacağız”

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Lefkoşa Belediye Başkanı Adayı Kadri Fellahoğlu YENİDÜZEN’e açıkladı

A+A-

Necmi Belge


Ulusal Birlik Partisi’nin kötü yönetimleri sonucu batan ve yeniden seçime gitmek zorunda kalınan başkent Lefkoşa’nın Belediye başkanlığına Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler’den (CTP-BG) aday olan Kadri Fellahoğlu ile Lefkoşa Belediye başkanı seçilmesi halinde, “Lefkoşa’ya nasıl bir spor vizyonu” getireceğini konuştuk.

Futbolcu Fellahoğlu
Kendisi de eski bir futbolcu olan, Küçük Kaymaklı antrenmanını izlerken, futbolun cazibesine dayanamayan Kadri Fellahoğlu’nu eline aldığı futbol topu ile futbolculara nazire yaparcasına gerçekleştirdiği güzel hareketlerini de görüntülemeden edemedik.

“Sporun da başkenti Lefkoşa”
Kendisinin de taraftarı olduğu K.Kaymaklı Türk Spor Kulübü Spor Kompleksi içersinde yer alan Şehit Hüseyin Ruso Stadı’nda vatandaşların da büyük ilgisi altında gerçekleştirdiğimiz söyleşide Fellahoğlu Lefkoşa’yı sporun da başkenti yapacağını açıkladı.
Fellahoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi olarak, tesis altyapısı yeniden inşaa ederken, eksik olanları da tamamlayarak, tüm başkentilerin hizmetine sunacaklarını söyledi.

Kanlıdere’ye yürüyüş ve bisiklet  parkuru
Bu bağlamda, tüm parkların yeniden rehabilite edilerek, ışıklandırılacağını ve insanlara yürüyüş yapabilecekleri parkurları yapacaklarını dile getiren Felahoğlu, özellikle bir pislik ve hastalık yuvası haline dönüştürülen  Kanlıdere çevresini  bu parkurlarından en önemlisi haline getireceklerini vurguladı.

Parklar ve Dinlenme Tesisleri
Yapacakları dinlenme ve eğlence tesisleri ile başkentilerin özellikle, yaz gecelerinde yararlanacağı birer mekan haline dönüştürlecek Kanlıdere parkurunda yürüyüş ve bisiklet yolları da yapılacağını belirten Fellahoğlu, sağlıklı bir çevre için de yola çıktıklarını belirtti.
Bu projeleri hayata geçirirken, maceracı bir şekilde değil sağlıklı finans arayışı içerisinde olacaklarını,başkentin tüm kaynaklarını harekete geçireceklerini anımsattı.

MAGEM örneği bir spor kompleksi
En büyük örneğinin, CTP-BG’nin elinde bulundurduğu dokuz başarılı belediyeler olduğunu  dile getiren Fellahoğlu, bugün 1400 katılımcı sporcusu bulunan ve Mağusa Belediyesi’nin yüz akı olan Mağusa Gençlik Merkezi (MAGEM) gibi bir yapılaşmaya gideceklerini, inşaa edecekleri kapalı ve açık spor alanları bulunan Lefkoşa Spor Kompleksi ile yaşlı-genç tüm Lefkoşalıları spor ile buluşturacaklarını açıkladı.
Fellahoğlu, Lefkoşa Spor Kompleksi projesi içersinde büyük ve çok kapsamlı, Mağusa Belediyesi’nin yüz akı olan “Mağusa Arena” gibi bir kapalı tesisi en kısa zamanda Lefkoşa’ya kazandıracaklarını iddia etti.

Lefkoşa kulüplerine mali destek
Lefkoşa Belediye sınırları içerinde bulunan tüm spor kulüplerin gelişmesi için, her kulübe maddi yardımda bulunacaklarını ve Lefkoşa kulüplerinin yaşatılması için her türlü mali desteği vereceklerini söyledi.
Sporun sadece halkın belirli bir kesiminin değil, büyük metropollerde olduğu gibi tüm halkın bir uğraşı olması gerektiğini ifade eden Fellahoğlu, yediden yetmişe herkesi spor yapmaya teşvik edeceklerini belirtti.

Tiyatro ve Kültür Sarayı
Bu arada, eski Lefkoşa Belediyesi yönetimi tarafından başlatılan ve bir kültür abidesi olması gereken Lefkoşa Belediyesi Tiyatro binasının da en kısa sürede tamamlanacağı müjdesini veren Fellahoğlu, sporun kültürden soyutlanamayacağını vurguladı. 

Çağ atlamış bir Lefkoşa
CTP-BG Lefkoşa Belediyesi başkan adayı Kadri Fellahoğlu ile Şht. Hüseyin Ruso Stadı’ndaki söyleşimizi sonlandırırken, son mesajını veren Fellahoğlu, başkentlilere çağ atlamış, çağdaş bir Lefkoşa sözü verdiğini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1260 defa okunmuştur