1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TAK’a ilginç atamalar…
LEFKELİ ÖFKELİ

LEFKELİ ÖFKELİ

YENİDÜZEN Gazetesi Lefke’ye gitti ve sivil toplum örgütleri ile bölgeye yapılması düşünülen petrol dolum tesisini sordu. Gazetenin ön sayfaya taşıdığı haberde, Lefke’de CMC’nin yarattığı kirlilik nedeni ile tedirgin olan halk, bu kez ayn

A+A-

 

YENİDÜZEN Gazetesi Lefke’ye gitti ve sivil toplum örgütleri ile bölgeye yapılması düşünülen petrol dolum tesisini sordu. Gazetenin ön sayfaya taşıdığı haberde, Lefke’de CMC’nin yarattığı kirlilik nedeni ile tedirgin olan halk, bu kez aynı bölgede petrol dolum tesisi yapılması kararına karşı tepkisini dile getirdi.

 

“Başka kirlilik istemiyoruz”

 

Sivil toplum örgütleri, Lefke bölgesinin bu tarz projelerle değil, turizm ile kalkındırılması gerektiğini belirttiler..

Sivil toplum örgütleri rafinerinin yapılmasının planlandığı Cengizköy bölgesinde

 

Cengiz Topel Hastanesi ve yeşil bir alanın yanı sıra golf tesisinin olduğunu, proje ile bu yerlerin de yok olacağının altını çizdi.

 

Lefke bölgesinin yıllarca CMC atıklarından dolayı bir hayli sıkıntı yaşadığını ve bu projenin ikinci bir felakete zemin hazırlayacağını belirten sivil toplum örgütleri başkanları yerel halkın ve kendilerinin tedirgin olduğunu söylediler.

 

Lefke bölgesinde bulunan sivil toplum örgütleri başkanlarının petrol dolum tesisi yapılması ile ilgili düşünceleri ve haberin geniş ayrıntıları bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de.

 

Türkay Fotalı (Denizli Gemikonağı Kalkındırma Derneği Başkanı): “Bölgede var olan kirliliği temizlemeye çalışırken başka kirlilik istemiyoruz”

 

Zafer Eratan (Lefke Toplum Merkezi Derneği Başkanı): Esas sıkıntı birinci turizm bölgesi olarak ilan edilen Lefke’ye böyle bir projenin empoze edilmesidir”

 

Ergun Taşkın (Lefke Turizm Derneği Başkanı): “Deniz kenarında sanayi yatırımı olması turizmi olumsuz etkileyecek”

 

Hasan Karlıtaş (Kıbrıs Türk Rehberler Derneği Başkanı): “Lefke bölgesi CMC’den yana çok çekmişti. Bölgenin çevre ve insan sağlığını tehdit edecek yatırımlara ihtiyacı yoktur”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1258 defa okunmuştur