Kulüpsel bazda atletizm bitti

'Kulüpsel bazda atletizm bitti'

Atletizm Federasyonu Başkanı Ersin Doğaç, kulüpsel bazda atletizmin bittiğini vurguladı. Lefkoşa Atatürk Stadı’nda dün sonuçlanan Puanlı Atletizm Ligi’nin ikinci ayağına bir kulübün ve 7 sporcunun katılması sonrasında Atletizm Federasyonu Baş

A+A-

Atletizm Federasyonu Başkanı Ersin Doğaç puanlı atletizm liginin ikinci ayağına bir takım ve 7 sporcunun katılmasını değerlendirdi

 

“Kulüpsel bazda atletizm bitti”

 

·        Atletizm bireyseldir. Bireysellik ön plandadır. Ancak takımlar olmayınca bireyler çıkmaz. Artık birkaç tane antrenörün bir şey beklemeden çalışmaları ile bu işi götürmemiz zor.”

 

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Atletizm Federasyonu Başkanı Ersin Doğaç, kulüpsel bazda atletizmin bittiğini vurguladı.

Lefkoşa Atatürk Stadı’nda dün sonuçlanan Puanlı Atletizm Ligi’nin ikinci ayağına bir kulübün ve 7 sporcunun katılması sonrasında Atletizm Federasyonu Başkanı Ersin Doğaç, acı ama gerçek bir itirafta bulundu.

Takımsal bazda atletizmin bittiğini söyleyen Ersin Doğaç, bu konuda federasyon olarak değerlendirmeler yapacaklarını ve yeni projeleri hayata geçirmeleri gerektiği üzerinde duracaklarını söyledi.  

 

“GÖRÜLEN KÖY KLAVUZ İSTEMEZ”

“Görülen köy lazım istemez. Kulüpsel bazda atletizm artık bitmiştir.” diyen Doğaç, “Ülkedeki atletizmi sırtlayanlar tamamen özveriyle çalışan birkaç tane antrenör ve onları sporcularıdır” dedi.

Okullarda durumun biraz daha farklı olduğuna değinen başkan Ersin Doğaç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sonuçta okullar bizim kulübümüz değildir. Kalabalık bir katılım görülebilir okullarda ama federasyon özerk olduğundan okulları kulüpsel bazda değerlendiremeyiz. Atletizm bireyseldir. Bireysellik ön plandadır. Takımlar olmayınca bireyler çıkmaz. Artık birkaç tane antrenörün bir şey beklemeden çalışmaları ile bu işi götürmemiz zor.”

 

KURTULUŞ PLANI

Atletizmin bugünkü durumunda kurtulmasının tek bir planı olduğunu vurgulayan başkan Ersin Doğaç,

“Yetenek seçim modelinin hayata geçirilmesi şarttır. Bu sadece bizim branşımız için faydalı olmayacak. Tüm branşlar için yararlı bir modeldir. Ancak son iki yıldır bu model üzerinde her türlü çalışmayı yapmamıza rağmen aşama kaydedemedik. Diğer projelerimizde çok ağır ilerler ve sürekli bürokrasiye takılır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 488 defa okunmuştur