Küçük memnun, Özgürgün’den ‘sürpriz yok’

Küçük memnun, Özgürgün’den ‘sürpriz yok’

Dünkü Cenevre Zirvesi’nin ardından hükümet kanadından farklı açıklamalar geldi. Başbakan İrsen Küçük ‘memnun’ olduğunu açıklarken, Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, ‘sürpriz yok’ dedi. Başbakan İrsen Küçük, Kıbrıs sorununu

A+A-

Dünkü Cenevre Zirvesi’nin ardından hükümet kanadından farklı açıklamalar geldi. Başbakan İrsen Küçük ‘memnun’ olduğunu açıklarken, Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, ‘sürpriz yok’ dedi.

Küçük memnun, Özgürgün’den ‘sürpriz yok’

Başbakan İrsen Küçük, Kıbrıs sorununun çözüm müzakerelerine destek belirterek, sürecin yıl sonuna kadar olumlu sonuçlanması ümidini dile getirdi ve Rum tarafını da çözüm yolunu açabilecek adımlar atmaya davet etti. Küçük, BM ve uluslararası camianın bu süreçte üzerlerine düşeni yapacaklarını ve ucu açık bir sürece dönüşmemesi için gerekli tedbirleri alacaklarını umduğunu belirtti.

Başbakan Küçük, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Rum lider Dimitris Hristofyas’ın BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’la görüştüğü dünkü Cenevre zirvesiyle ilgili yazılı açıklamasında, zirvenin olumlu havada geçtiğini memnuniyetle öğrendiğini kaydetti.

 

ÖZGÜRGÜN: SÜRPRİZ YOK

Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, Cenevre zirvesinde sürpriz bir şey olmadığına işaret ederek, daha net bir takvim beklentisinde içinde olduğunu söyledi.

Hüseyin Özgürgün zirveyle ilgili açıklamasında, zirvenin sonucunun tam da beklediği gibi olmadığını söyledi. Özgürgün, “Ekim’de yapılacak yeni zirvede ilerleme olup olmadığının değerlendirilecek olması, Rum yönetiminin ucu açık süreci sürdürme şeklinde kullanılacak” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1245 defa okunmuştur