1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. KTTB, FEMS üyesi oldu.
KTTB, FEMS üyesi oldu.

KTTB, FEMS üyesi oldu.

Berova, KTTB olarak ilk kez Avrupa Birliği’nde faaliyet gösteren bir hekim örgütüne üye olma başarısını yakaladıklarını, ülkeyi ve Kıbrıs Türk hekimlerini Avrupa’da temsil etme şansı bulduklarını söyledi.

A+A-

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği (KTTB), Avrupa Ücretli Hekimler Fedarasyonu’na (FEMS) üye oldu.

Birlik Başkanı Özdemir Berova yaptığı yazılı açıklamada Federasyon’a 26 Ocak 2013’te üyelik başvurusunda bulunduklarını, başvurunun Yönetim Kurulu tarafından kabul edilmesinin ardından 10–11 Mayıs tarihlerinde Budapeşte’de yapılan FEMS Genel Kuruluna katıldıklarını ifade etti.

Genel Kurul’da yapılan oylamada ilk etapta tüzük gereği gözlemci statüsünde üyeliklerinin oybirliğiyle kabul edildiğini belirten Berova, KTTB olarak ilk kez Avrupa Birliği’nde faaliyet gösteren bir hekim örgütüne üye olma başarısını yakaladıklarını, ülkeyi ve Kıbrıs Türk hekimlerini Avrupa’da temsil etme şansı bulduklarını söyledi.

Açıklamasında FEMS’le ilgili bilgi de veren Berova, 2014 yılında 50’inci kuruluş yıldönümünü kutlayacak olan federasyonun, Avrupa Birliği’nde sağlığa ve Avrupalı doktorların birlik içerisinde serbest dolaşımına ilişkin direktiflerin hazırlanmasında aktif rol üstlenen bir kuruluş olduğunu kaydetti.

(tak)

Bu haber toplam 1153 defa okunmuştur