1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “KKTC’ye direkt uçuşlar neden başlatılmalı?”
“KKTC’ye direkt uçuşlar neden başlatılmalı?”

“KKTC’ye direkt uçuşlar neden başlatılmalı?”

Rachel Avraham isimili köşe yazarı JerusalemOnline adlı web sitesinde “neden Kuzey Kıbrıs’a direkt uçuşlar yapılmalı” konulu yazı yazdı

A+A-


 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin İsrail vatandaşları için gerek ziyaret gerekse uygun fiyatlarla yaşam açısından cazip olduğu ve bu ziyaretlerin daha kolay yapılabilmesi için KKTC’ye direkt uçuşların başlatılması gerektiği kaydedildi.
Rachel Avraham isimili köşe yazarı JerusalemOnline adlı web sitesinde “neden Kuzey Kıbrıs’a direkt uçuşlar yapılmalı” konulu yazısında, gerek ucuz oluşu, gerekse coğrafik olarak yakın oluşu yanında, Kıbrıs Türk halkının İsraillilere karşı düşmanca tavrı bulunmamasından dolayı KKTC’nin iyi bir tatil merkezi olabileceğini dile getirdi.
Arap Baharından dolayı Ürdün ve Suriye’de gerçekleşmekte olan devrimlerin bu ülkelere ziyareti tehlikeli hale getirdiğini belirten Avraham, Orta Doğu’daki diğer ülkelerin İsrail’le diplomatik ilişkisi olmamasının İsrailli turistlerin seçeneklerini kısıtladığını ifade etti.
Yunananistan’ın çok uzak olmamasına rağmen ülkenin 4. büyük partisi olan neo-nazi görüşlü Altın Şafak partisinin varlığının Yahudileri çekinceye ittiği belirtilen yazıda, ayrıca Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi’nin Euro para birimini kullanmasının İsrail vatandaşları için pahalılık anlamına geldiği de ifade edildi.
Yazıda KKTC’nin tarihi ve turistik güzelliklerine de dikkat çekilerek, sahil ve kumsallarının çekiciliği, otellerinin İsrail’dekilerden daha kaliteli ve ucuz olmasının, ayrıca direkt uçuş olmamasına rağmen KKTC’ye ulaşımın Limasol’a ulaşımdan daha ucuz olmasının KKTC’yi cazip hale getirdiği belirtildi. KKTC insanının konukseverliği ve İsraillilere karşı tarafsız duruşlarının ülkeyi daha da cazip hale getirdiği kaydedilen yazıda, KKTC ile ilgili tek olumsuzluğun buraya direkt uçak seferlerinin bulunmaması olduğu belirtildi, daha yakın olan KKTC’ye İstanbul aktarmalı gitmenin “aptalca” olduğu ifade edildi.
Yazar Avraham, İsrail hükümetine KKTC ile direkt uçuş başlatma çağrısında bulunarak, Kıbrıs sorunundan kaynaklı siyasi hesapların, İsrail vatandaşlarının böylesi uygun ve muhteşem bir tatil destinasyonuna erişimine engel olmaması gerektiğini söyledi.
(tak)

Bu haber toplam 1333 defa okunmuştur