1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kıvrıkoğlu, Eroğlu'na "güç verdi"
Kıvrıkoğlu, Eroğluna güç verdi

Kıvrıkoğlu, Eroğlu'na "güç verdi"

Kıvrıkoğlu, "Askerimiz halkımızla et ve tırnak gibidir. Ve bu şekilde devam edecektir."

A+A-

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı’nda denetlemeler yapmak üzere adaya gelen Türkiye Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Hayri Kıvrıkoğlu’nu kabul etti.

Saat 10.45’te başlayan ziyarette Kıvrıkoğlu’na Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral İsmail Serdar Savaş da eşlik etti.

EROĞLU: “İLGİSİ HİÇ EKSİLMEDİ”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, kabulde yaptığı konuşmada, Kıbrıs’ta uzun yıllar, değişik zamanlarda görev yapan Kıvrıkoğlu’nun ziyaretine teşekkür ederek KKTC’ye ilgisinin bugüne dek hiç eksilmediğini söyledi.

Kıvrıkoğlu’nu aralarında görmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Eroğlu, “Türk Silahlı Kuvvetleri her zaman Kıbrıs Türk halkının yanında olmuştur. Desteği Kıbrıs Türk halkından hiçbir zaman eksilmemiştir. O bakımdan sayın komutanımızın şahsında tüm Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, başta Genelkurmay Başkanı’na olmak üzere teşekkürlerimizi sunmak istiyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kıbrıs Türk halkının, en zor günlerinde bile, Türk askerinin bir gün yanında olacağı inancıyla, zor günleri birlik beraberlik içinde geçirmesini bildiğini; bugün de birlik beraberliğe en fazla ihtiyaç duyulan, görüşmelerin arifesinde olunduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kıvrıkoğlu’nun ziyaretinin kendilerine ayrıca bir güven ve güç verdiğini vurguladı.

KIVRIKOĞLU: “BARIŞ VE GÜVENLİĞİN TEMİNATI”

Türkiye Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Hayri Kıvrıkoğlu da konuşmasında, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri’nin Kıbrıs’ta barış ve güvenliğin teminatı olduğunu söyledi.

Kıvrıkoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in selam, sevgi ve saygılarını ileterek, KTBK’nın geleneksel ve rutin denetimleri için geldiğini, bazı tatbikat ve eğitim alanlarında personeli denetlemek amacıyla Kuzey Kıbrıs’ta bulunduğunu belirtti.

“ANILAR BELLEĞİMİN EN TAZE KÖŞELERİNDE”

Kıvrıkoğlu, Barış Kuvvetleri Komutanlığı esnasındaki güzel anılarını, belleğinin en taze köşelerinde sakladığını, şahsına ve Türk ordusuna Kıbrıs Türk halkının gösterdiği, yakın ilgi, alaka ve teveccühe de şükranlarını sunduğunu söyledi.

Türk Ordusu’nun, Türk Barış Kuvvetleri’nin Kıbrıs’ta barış ve güvenliğin teminatı ve güçlü bir yapıya sahip olduğunu belirten Orgeneral Kıvrıkoğlu, “Askerimiz halkımızla et ve tırnak gibidir. Ve bu şekilde devam edecektir. Şahsım ve benle birlikte adada bulunan arkadaşlarım, sizleri görmekten, sizleri ziyaret etmekten onur duyuyoruz. TSK’nın adına, şahsım adına bütün Kıbrıs Türkü’ne saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Eroğlu ile Kara Kuvvetleri Komutanı Kıvrıkoğlu arasında ziyaretin anısına plaket takdimi de yapıldı. Kıvrıkoğlu, plaketi sunarken, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın milattan önce 209’da kurulduğunu ve dünyanın en eski ordusu olduğunu söyledi.

(tak)

Bu haber toplam 1604 defa okunmuştur