1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kıbrıs'ta bir ilk
Kıbrısta bir ilk

Kıbrıs'ta bir ilk

Kıbrıs’ın ilk çok dilli radyo istasyonu Lefkoşa’daki Avrupa Evi’nde gerçekleştirilen etkinlike yayın hayatına başladı .

A+A-

Kıbrıs’ın ilk çok dilli  radyo istasyonu Lefkoşa’daki Avrupa Evi’nde gerçekleştirilen etkinlike yayın hayatına başladı .

Kıbrıs’ın ilk çok dilli radyo istasyonu MYCYradio  bugün  Lefkoşa’daki Avrupa Evi’nde  Avrupa Komisyonu Kıbrıs Temsilciliği’nin başkanı George Markopouliotis’in hazır bulunduğu bir etkinlikle resmi olarak yayın hayatına başladı.

Konu ile ilgili basın bildirisi şöyle: 

MYCYradio Kıbrıs’ta sesini duyurma fırsatı arayan ve online yayınlanmak üzere kendi programlarını hazırlamak isteyen derneklere, örgütlere, topluluklara, kişilere ve toplumlara açıktır.  29 Nisan Pazartesi günü itibariyle MYCYradio İngilizce, Türkçe, Rumca, Farsça, Arapça,  Seylanca, Tamilce ve Svahili dillerinde canlı yayınlanacak programlara başlıyor.  MYCYradio’da ayrıca, çeşitli muzik programları ve toplum haberleri  de yayın akışında yer alacak programlar arasında .

Hepinizi en çok kullandığınız web tarayıcınızı  http://mycyradio.eu/  adresine yönlendirerek yeni çok dilli web radyonuzu dinlemeye davet ederiz.

CCMC (Kıbrıs Toplum Medyası Merkezi) bünyesinde yer alan MYCYradio  Avrupa Komisyonu Kıbrıs Temsilciliği tarafından desteklenmektedir.

Etkinlikte konuşan Markopouliotis  “projenin kalbinde ortak AB değerleri olan saygı, çeşitlilik ve etkin vatandaşlık ilkelerine dayanan bir dizi prensibin ve kuralın bulunduğu tüzük yer almaktadır” diyerek ayrıca “ MYCYradio da program yapmak isteyen toplum örgütlerinin ve temsilcilerinin ya da bireylerin bu tüzüğe uyacaklarını beyan etmelerinin ardından  yayın zamanı, daha spesifik olmmak gerekirse internet bandwidth’ine erişim  ücretsiz ve herkese eşit olarak  sağlanacaktır” diye sözlerine devam etti.

MYCYradio İstasyon  Yöneticisi Larry Fergeson da etkinlikte yaptığı konuşmada “ MYCYradio’nun yayın hayatına başlamasından dolayı çok heyecanlıyız, uzun bir süredir üzerinde çalışıyorduk, ayrıca Kasım 2011 de gerçekleşen Avrupa Toplum Medyası Forumu’ndan beridir Kıbrıs’ta toplum medyasının gelişmesine destek olan Avrupa Komisyonu Kıbrıs Temsilciliği ile de çalışıyor olmaktan ötürü de ayrıca mutluyuz” dedi.

MYCYRadio program hazırlamak isteyen kişilerden veya derneklerden başvuru kabul ediyor.

Başvuru formu için TIKLAYIN

Bu haber toplam 1876 defa okunmuştur