1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Kesintiler geri iade edilecek”
“Kesintiler geri iade edilecek”

“Kesintiler geri iade edilecek”

KTÖS, sendikanın emekli üyelerinden izinleri olamadan Soma’ya yardım için yapılan kesintilerin geri iade edileceğini açıkladı.

A+A-

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Örgütlenme Sekreteri Burak Maviş, sendikanın emekli üyelerinden izinleri olamadan Soma’ya yardım için yapılan kesintilerin gerekli kontrol ve çalışmalardan sonra Maliye Bakanlığı’nca geri iade edileceğini açıkladı.

KTÖS Örgütlenme Sekreteri Maviş, yazılı açıklamasında, “Yürütmüş olduğumuz mücadele neticesinde Maliye Bakanlığı haklılığımızı kabul edip, 3 Eylül tarihli, 0.00-137/71-14/2014 sayılı yazı ile KTÖS emekli üyelerine yapılan kesintilerin gerekli kontrol ve çalışmalardan sonra geri iade edileceğini bildirdi” dedi.

CTP-BG/DP-UG hükümetinin Bakanlar Kurulu’nda alınan kararlar çerçevesinde, Maliye Bakanlığı’nın 17 Temmuz tarihinde yayınlamış olduğu 0.00.137/71-14/1791 sayılı genelge ile kamu emeklilerden ‘Soma Yardım Kampanyası’ adı altında kesinti yaptığını anımsatan Maviş, sendikanın emekli üyelerinden kesinti yapılmamasını 24 Haziran tarihinde 14-05-10 sayılı yazı ile belirttiklerini, buna rağmen emekli üyelerinin izinleri olmamasına karşın kesinti yapıldığını kaydetti.

Sendikanın, kesintinin demokratik olmadığını, kesinti yapılması hususunda üyelerinin izni olmadığını belirterek, mücadelesini sürdürdüğüne işaret eden Maviş, “Eşitlik ve adalet ilkeleri temelinde yürütmüş olduğumuz mücadele olumlu sonuçlandı” ifadesini kullandı.

(tak)

Bu haber toplam 1203 defa okunmuştur