1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Karma sahaya indi
Karma sahaya indi

Karma sahaya indi

Atilla Topaloğlu Stadı’nda yapılan ilk çalışmayı KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, 2014 yılının karma adına yoğun bir yıl olacağını, futbolcuların hedefinin milli takım olması gerektiğini belirtti. İdmana asker olan İbrahim Çıdamlı, izinli olan Çağrı Kıral’ın

A+A-

KTFF Karması, Teknik Direktör Mustafa Borataş yönetiminde Londra’da oynanacak maç için ilk idmanını yaptı

Hüseyin KIRAL


19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde İngiltere’de Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu Karması ile maç yapacak olan Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Karması, bu organizasyonun hazırlık dönemindeki ilk çalışmasını dün Atilla Topaloğlu Sahası’nda gerçekleştirdi.
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’nun da izlediği, Mustafa Borataş yönetiminde yapılan ilk idmana daha önceden yurt dışına gitmek için teknik heyetten izin alan Çağrı Kıral katılmazken, Süper Lig’de kalabilmek için play out maçları bulunan Lapta futbolcusu Ahmet Coşkun ile Mağusa Türk Gücü futbolcusu Uğur Gök de katılmadılar. Yenicami’den İbrahim Çıdamlı asker olduğu için ilk çalışmada yer alamadı.

Sertoğlu: “2014 yoğun geçecek”
KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu idman öncesinde yaptığı konuşmada KTFF Karması’nın artık futbolcular için bir hedef olması gerektiğini söyledi. Sertoğlu 2014 yılının karma adına yoğun bir yıl olacağını, İsveç’te düzenlenecek 2014 VIVA World Cup turnuvasına kesinlikle katılacaklarını belirtti. Futbolcuların bunun için kendilerine iyi bakması gerektiğini, Londra’da bir ülkeyi temsil ettiklerini unutmadan iyi mücadele etmeleri gerektiğini söyleyen Sertoğlu, güzel bir dönem geçirmelerini diledi.

Borataş “Kupa ile döneceğiz”
Kıbrıs Türk Futbol Federasyon karması Teknik Direktörü Mustafa Borataş, Atilla Topaloğlu Stadı’nda yapılan idman sırasında yaptığı açıklamada Londra’da yapılacak karşılaşma için iddialı olduklarını, olayı ciddiye aldıklarını ve maçı kazanıp kupayı alacaklarının altını çizdi.
Yapılan idmanın ilk olmasından dolayı hafif koşu niteliğinde geçtiğini ve hergün yapılacak antrenmanlar sonunda idman temposunuda artırıp günün sonunda maç temposunu yakalayacaklarının altını çizdi.

Bu haber toplam 1047 defa okunmuştur