1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kapsamlı temizlik başladı
Kapsamlı temizlik başladı

Kapsamlı temizlik başladı

Lefkoşa Türk Belediyesi Temizlik Şubesi çalışmalarını yoğunlaştırdı. Çalışmalara 6 belediyeden de destek geldi

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) bir süredir aksayan temizlik çalışmalarına dün itibarı ile hız vererek yeniden başladı. LTB Temizlik Şubesi tarafından yürütülen çalışmalarda öncelik,  kent içerisinde biriken çöplerin kaldırımlasına verildi.

Çalışmalara 6 belediyeden destek
Mağusa Belediyesi,Girne Belediyesi, Gönyeli Belediyesi, Alayköy Belediyesi, Değirmenlik Belediyesi ve Dikmen Belediyesi’nin araçlarıyla katkı koyduğu temizlik çalışmaları  kapsamında, Lefkoşa genelinde biriken tüm çöplerin en kısa sürede toplanması hedefleniyor. LTB çalışanlarının özverili bir şekilde yaptığı temizlik çalışmalarında çöplerin yanı sıra, yol kenarlarında biriken molozlar, kurumuş ot ve ağaç dalları da toplanıyor.

Yakında bölgesel temizlik çalışması başlayacak
LTB Temizlik Şubesi, bugün başlayan çalışmaların süratle devam edeceğini ve en kısa sürede Lefkoşa’yı çöplerden arındırmayı hedeflediklerini açıkladı. Çöplerin temizlenmesinin ardından Lefkoşa genelinde bölgesel temizlik çalışmalarının da başlanacağı açıklaması yapılırken, belediyenin tüm imkanlarını seferber ederek en kısa sürede Başkent Lefkoşa’yı daha sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşturma arzusunda oldukları vurgulandı.

Bu haber toplam 2070 defa okunmuştur