1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 'Kabine' değişir mi?
Kabine değişir mi?

'Kabine' değişir mi?

‘Kabine değişikliği’ iddia edildi, Bakanlar ‘Yok öyle bir şey’ dedi, ancak UBP kulisleri yeni kabine rüzgârıyla sallandı

A+A-

Kabine değişikliğine ilişkin iddiaların Başbakan İrsen Küçük’e sorulduğunu belirten Maliye Bakanı Ersin Tatar, “Başbakan kesinlikle öyle bir şey yok dedi” şeklinde konuştu.

UBP kaynaklarından alınan bilgilere göre Küçük’ün kurultaydaki rakibi ile anlaştığı ve Ahmet Kaşif'e üç bakanlık vereceği de iddia edildi.

Meltem SONAY


Başbakan İrsen Küçük’ün ‘Kabine değişikliği’ne gideceği iddia edildi, bakanlar ‘Yok öyle bir şey’ dedi.
Lefkoşa Belediyesi seçiminin ardından Başbakan İrsen Küçük’ün kabine değişikliğine gitme kararı aldığı yönünde haberler internet sitelerinde yayıldı. İddialar arasından dün gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısında kabine değişikliğinin de gündem olacağı vardı.
Bakanlar Kurulu toplantısının ardından YENİDÜZEN’in ulaştığı bakanlar kurulu üyelerinin bir kısmı ‘iddiaları yalanladı’.

Tatar: “Başbakan’a soruldu, hayır dedi…”
Kabine değişikliğine ilişkin iddiaların Başbakan İrsen Küçük’e sorulduğunu belirten Maliye Bakanı Ersin Tatar, “Başbakan kesinlikle öyle bir şey yok dedi” şeklinde konuştu.
Maliye Bakanı Tatar, Bakanlar Kurulu toplantısında kabine değişikliğinin gündeme gelmediğini de ifade etti.

Hasipoğlu: “Yok öyle bir şey… Ama yetki Başbakan’da…”
Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu da ‘Yok öyle bir şey’ derken, “Tabii yetki Başbakan’da… Onun bileceği şey” şeklinde konuştu.
Bakan Hasipoğlu, gündemde kabine değişikliği olmadığını yinelerken, yetkiye sahip başbakanın isterse kabine değişikliği yapabileceğini de tekrarladı.
Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu, Bakanlar Kurulu toplantısında kabine değişikliğinin de konuşulmadığını ifade etti.

‘Kabine ve üst düzey yöneticilerde değişiklik’
Kıbrıs Time haber portalında dün yayınlanan haberde, kurultayda çok az farkla kazanan, LTB seçimlerinde de başkan olarak girdiği ilk seçimde büyük oy kaybeden Başbakan ve UBP Genel Başkanı Küçük'ün kabinede ve üst düzey yöneticilerde önemli değişikliklere gideceğinin söylendiği yazıldı.
Haberde ayrıca, UBP kaynaklarından alınan bilgilere göre Küçük’ün kurultaydaki rakibi ile anlaştığı ve Ahmet Kaşif'e üç bakanlık vereceği de iddia edildi.

 

FAYKA KİŞİ'NİN KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ İDDİALARI İLE İLGİLİ KULİS NOTLARI İÇİN TIKLAYIN

 

Bu haber toplam 1900 defa okunmuştur