1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Hükümetin miyadı doldu"
Hükümetin miyadı doldu

"Hükümetin miyadı doldu"

Hükümeti “düşmüş gibi” şeklinde tanımlayan Kalyoncu, Başbakan İrsen Küçük’ün Amerika gezisini eleştirdi.

A+A-

Meclis Genel Kurulu’nda bugün sadece gündem dışı konuşmalara yer verildi ve gruplar arası mutabakatla bugünkü çalışmalar tamamlandı.

Gündem dışı konuşmalarda ilk olarak Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Milletvekili Ömer Kalyoncu hükümet uygulamalarıyla ilgili konuşmak üzere söz aldı.

Hükümeti “düşmüş gibi” şeklinde tanımlayan Kalyoncu, Başbakan İrsen Küçük’ün Amerika gezisini eleştirdi.

Amerika’ya Turizm Bakanı’nın neden gittiğini, Dışişleri Bakanı’nın neden gitmediğini soran Kalyoncu, ülkede zamlar yapılırken, hükümet yetkililerinin Amerika ziyareti için harcama yapmasını da eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu ülkedeki sorunlara ilgisiz olmakla suçlayan Kalyoncu, ülke insanının Kıbrıs sorunu nedeniyle önünü göremediğini, uzun vadeli plan yapamadığını ifade etti.

Daha sonra yurt dışına bala satımını eleştiren Kalyoncu, bu nedenle ülkedeki bala fiyatlarının arttığını ve hayvancının bala bulamadığını söyledi.

Ekonomik açıdan zor durumda kalan hayvancı ve çiftçilerin kestikleri çekleri ödeyemediklerini ifade eden Kalyoncu, bunun daha büyük ekonomik sorunlara neden olacağını kaydetti.

Kalyoncu, çiftçinin gelir desteğinin kooperatife yatırılmasının yanlış olduğunu belirtti.

Kalyoncu hükümetin miyadının dolduğunu, CTP-BG’nin en erken zamanda seçime gidilmesi için elinden gelen her şeyi yapacağını anlattı.

ÖZGÜRGÜN

Eleştirileri yanıtlayan Başbakan Vekili Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, Kıbrıs sorunu KKTC için ciddi bir sorun olsa da Güney Kıbrıs’ın da bundan ciddi şekilde etkilendiğine işaret etti.

Amerika gezisine katılmamasıyla ilgili eleştirilere cevap veren Özgürgün, kendisi yurt dışı ziyaretlerine katılmasa da orada görevli diplomatların heyetlere destek verdiğine işaret etti.

Özgürgün, Dışişleri Bakanlığı'nın tüm yurt dışı ziyaretlerine her türlü desteği verdiğini vurgulayarak, Kalyoncu’nun diğer bakanlarla ilgili eleştirilerini ilgili bakanlara ileteceğini ekledi.

(tak)

Bu haber toplam 1344 defa okunmuştur