1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yelkenler açıldı
Hedef şampiyonluk

Hedef şampiyonluk

Eleme yarışlarında ilk yedi takım içerisinde yer alan ilkokul, ortaokul ile liselerin kız ve erkek takımları Okullararası Atletizm Finalleri’nde şampiyon olabilmek için mücadele ediyor. İlk gün sonunda ilkokul kızlarda Gönyeli İlkokulu, ilkokul erkeklerde

A+A-

İlkokul, ortaokul ve liselerin yarıştığı atletizm finallerinde dün ilk gün yarışları koşuldu

REKORLAR... 23 Nisan İlkokulu erkek takımı 4x100 metre bayrak yarışında 57.58’lik derecesi ile rekor kırarken, ilkokul erkekler uzun atlamada Saffet Özmenek 4,79’luk atlayışı ile yeni rekorun sahibi oldu. Ortaokul erkekler 100 metrede YDK sporcusu Turan Cenk 11.57’lik derecesi ile finallerde rekor kırma başarısı gösterdi

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Günler Okul Sporlar Kol Etkinlikleri Koordinasyon Birimi ile KKTC Atletizm Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği Okullararası Atletizm Finalleri dün Atatürk Stadı’nda başladı.
Yükselen hava sıcaklıkları nedeni ile öğleden sonra başlayan ve gece tamamlanan ilk gün yarışlarında ada genelinde yapılan elemeler sonucunda ilk 7 takım arasına girmeyi başaran ilkokul, ortaokul ve liselerin kız ve erkek takımları mücadele ediyor.
Okullararası Atletizm Finalleri’nin ilk gününde küçük kızlarda Gönyeli İlkokulu, küçük erkeklerde 23 Nisan İlkokulu topladığı puanlarla takımsal sıralamanın ilk sırasında yer aldılar.
Ortaokul erkekler takımsal sıralamada Yakın Doğu Koleji, kızlarda Canbulat Özgürlük Ortaokulu topladığı puanlarla birinci olarak ilk günü tamamladılar.
Lise kızlarda ve erkeklerde Güzelyurt Kurtuluş Lisesi topladığı puanlarla takımsal sıralamada ilk günün birincisi oldu.

Rekorlar
Geçtiğimiz ay gerçekleşen Liseli Gençler Atletizm Eleme Yarışları’nda Levent Kolej adına Gülle Atma branşında yarışan Begüm Semir, 11,75’lik atışı ile rekor kırdığı tespit edildi. Semir’in kırdığı rekor finallerde açıklandı.
23 Nisan İlkokulu erkek takımı 4x100 metre bayrak yarışında elde ettiği 57.58’lik derecesi ile yeni rekorun sahibi oldu.
İlkokul erkeklerde uzun atlamada ferdi olarak yarışan Girne Amerikan İlkokulu sporcusu Saffet Özmenek 4.79’luk atlayışı ile yeni rekorun sahibi oldu.
Ortaokul erkeklerde 100 metre branşında yarışan Yakın Doğu Koleji sporcusu Turan Cenk 11.57’lik derecesi ile birinci gelirken eleme yarışlarında kırdığı rekordan sonra yine bir rekor kırmış oldu.

İlkokul kızlar takımsal sıralama
1. Gönyeli İlkokulu  1892 puan
2. 23 Nisan İlkokulu  1889 puan
3. Akova İlkokulu  1751 puan
4. Şht. Osman Ahmet İlk. 1717 puan
5. Şht.Hasan Cafer İlkokulu 1679 puan
6. Lapta İlkokulu  1489 puan
7. Ferdi   892 puan

İlkokul erkekler takımsal sıralama
1. 23 Nisan İlkokulu  1399 puan
2. Gönyeli İlkokulu  1118 puan
3. Şht.Hasan Cafer İlkokulu 1089 puan
4. Lefke İstiklal İlkokulu 1077 puan
5. Özgürlük İlkokulu  677 puan
6. Lapta İlkokulu  594 puan

Ortaokul erkekler takımsal sıralama
1. Yakın Doğu Koleji  260 puan
2. Şehit Turgut Ortaokulu 220 puan
3. Oğuz Veli Ortaokulu 172 puan
4. Mehmetçik Ortaokulu 170 puan
5. Çanakkale Ortaokulu 138 puan
6. Şht. Hüseyin Ruso Ort. 114 puan
7. Bayraktar TMK  111 puan

Ortaokul kızlar takımsal sıralama
1. Canbulat Özgürlük Ort. 183 puan
2. Yakın Doğu Koleji  183 puan
3. Levent Kolej  156 puan
4. Şehti Turgut Ortaokulu 156 puan
5. Oğuz Veli Ortaokulu 152 puan
6. Girne Amerikan Koleji 88 puan
7. Türk Maarif Koleji  78

Lise erkekler takımsal sıralama
1. Kurtuluş Lisesi  344 puan
2. Yakın Doğu Koleji  309 puan
3. DR. Fazıl Küçük EML 278 puan
4. Namık Kemal Lisesi  267 puan
5. Atatürk Meslek Lisesi 252 puan
6. Erenköy Lisesi  194 puan
7. Sedat Simavi EML  34 puan

Lise kızlar takımsal sıralama
1. Kurtuluş Lisesi  276 puan
2. Levent Kolej  225 puan
3. Namık Kemal Lisesi  201 puan
4. Atatürk Meslek Lisesi 163 puan
5. Yakın Doğu Koleji  155 puan
6. Bülent Ecevit Anadolu L. 136 puan
7. 19 Mayıs TMK  108 puan

FOTO ALTI YAZILSIN
KOD BEGÜM:
Eleme yarışlarında gülle atmada 11,75’lik bir derece elde eden Begüm Semir’in finallerde rekor kırdığı açıklandı

KOD GÜLLE
Liseler gülle atma branşında Mehme Gürdeniz 13,91’lik atışı ile birincilik kürsüsünde yer aldı

KOD CENK
Ortaokul erkekler 100 metre yarışını Yakın Doğu Koleji atleti Turan Cenk ilk sırada tamamladı ve rekor kırdı

KOD MİLENAY
Yıldız kızlarda 100 metre engelli branşında YDK sporcusu Milenay Günsoy 18,04’lük derecesi ile birinci oldu

KOD KAAN
Kurtuluş Lisesi’nden Kaan Savaşkan 110 metre engelli yarışında 15,95’lik derecesi ile yarışı ilk sırada tamamladı

Bu haber toplam 929 defa okunmuştur