1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Hayvan barınağı için ilk adım atıldı
Hayvan barınağı için ilk adım atıldı

Hayvan barınağı için ilk adım atıldı

Lefkoşa Maratonu’na 710 kişinin katıldığı açıklanırken, hayvan barınağı için 24 bin 96 TL toplandı

A+A-

  Lefkoşa Türk Belediyesi’nin KKTC Atletizm Federasyonu ile birlikte düzenlediği Lefkoşa Maratonu yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

    Kuzey Kıbrıs Turkcell’in ana sponsor olduğu Onbaşı Ltd, Necipoğlu Ltd, Kıbrısonline, Bibliotheque, Saka Su, Ülker ve Kolan Hastanesi’nin katkı koyduğu maratona toplam 710 kişi katıldı.
    Tüm geliri hayvan barınağının tadilatına harcanacak maratonda toplanan rakam 24 bin 96 TL oldu. LTB Maliye Şubesi tarafından açıklanan rakamlara göre genel toplamın 34 bin 326 TL olduğu ifade edilirken, 10 bin 230 TL masraf bulunduğu, bunun da sponsor katkıları ile alakalı olması nedeni ve genel toplamdan düşürülmesi neticesinde toplam gelirin 24 bin 96 TL olduğu ifade edildi.

LTB Başkanı Harmancı memnun
   Maratonun oldukça iyi bir ilgi uyandırdığını ve sosyal faaliyet anlamında bir boşluğu doldurduğunu ifade eden LTB Başkanı Mehmet Harmancı, çok hassas oldukları hayvan barınağı için ilk adımı atmanın da mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.   
   Duyarlılık gösteren ve şehre sahip çıkan herkese teşekkür eden Harmancı, Lefkoşalıların yaşadıkları yeri sahiplenme duygusunu arttıracak faaliyetleri sürdüreceklerinin altını çizdi.
   Harmancı, barınak ile ilgili sağlanan gelirin ne şekilde kullanılacağını yapacakları toplantılar ile netleştireceklerini ve şeffaf şekilde vatandaşların bilgisine getireceklerini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1343 defa okunmuştur