1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Hapis cezasına mahkum edildiler…
Hapis cezasına mahkum edildiler…

Hapis cezasına mahkum edildiler…

Vadili köyünde “Uyanık Oto Elektrik” isimli işyerinden çok sayıda oto teyp aksamı ile 45 adet boş çek yaprağı sirkat eden sanık Bülent Yılmaz, Mehmet Kandurmuş ve Şahin Zengin dün Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı…

A+A-

 

 

Gamze BAYKUR

Vadili köyünde 2013 yılı Haziran ayı içerisinde “Uyanık Oto Elektrik” isimli işyerini açarak içeriden çok sayıda oto teyp aksamı ile 45 adet boş çek yaprağı sirkat eden sanık Bülent Yılmaz, Mehmet Kandurmuş ve Şahin Zengin, dün Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı. “Bina açma”, “Kasti hasar” ve “Sirkat” davalarından yargılanarak suçlu bulunan sanık Yılmaz 9 ay hapis cezasına mahkum edilirken, sanık Kandurmuş ve Zengin 2’şer ay hapis cezasına mahkum edildiler.

Oto teyp aksamları ile çek yaprakları çalmışlardı…
Sanık Bülent Yılmaz, Mehmet Kandurmuş ve Şahin Zengin 8 Haziran 2013 tarihlerinde Vadili’de faaliyet gösteren “Uyanık Oto Elektrik” isimli işyerinin kapısını kırarak içeriye girmiş ve 45 adet boş çek yaprağı ile 5 bin 700 TL değerinde oto teyp aksamlarını sirkat etmişlerdi. Mesele ile ilgili olarak soruşturma başlatan polis ise sanıkları 12 Haziran 2013 tarihinde tespit ederek tutuklamıştı.

Mesutoğlu: “Bu tür suçlar toplumun can ve mal güvenliğini tehdit etmektedir…”
Davanın kararını okuyan Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Yargıcı Mesut Mesutoğlu, sanık Bülent Yılmaz, Mehmet Kandurmuş ve Şahin Zengin’i aleyhine getirilen davalardan suçlu bularak mahkum ettiklerini açıkladı. Mesutoğlu, sanıkları ıslah ederken kamu yararının korunması ve bu iki ilke arasında dengenin sağlanması gerektiğini belirtti. “Bina açma”, Kasti hasar” ve “Sirkat” suçlarının toplum arasında tedirginlik ve huzursuzluk yarattığına dikkatleri çeken Mesutoğlu, kişilerin güven içerisinde yaşama duygusunu temelden sarstığını vurguladı. Mesutoğlu, bu tür suçların ülkemizde yaygınlaştığını belirterek, toplumun can ve mal güvenliğini de tehdit ettiğini ifade etti.

Sanık Bülent Yılmaz, diğer sanıkları suç işlemeye teşvik etti…
Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Yargıcı Mesut Mesutoğlu, sanık Bülent Yılmaz’ın, müşteki ile çalıştığı dönemde yaşadığı sorunlar nedeniyle konu suçu işlediğini belirterek, sanık Mehmet Kandurmuş ile Şahin Zengin’i de konu suçu işlemeye teşvik ettiğini söyledi. Sanık Yılmaz ile diğer sanıklar arasında ceza ayrımı yapılması gerektiğinin altını çizen Mesutoğlu, işlenen suçun ciddiyetiyle dengeli bir hapislik cezası vermeyi uygun ve adil bulduklarını açıkladı. Mesutoğlu, sanık Bülent Yılmaz’ı 9 ay hapis cezasına mahkum ederken, sanık Mehmet Kandurmuş ve Şahin Zengin’i 2’şer ay hapis cezasına mahkum ettiklerini açıkladı.

Bu haber toplam 2123 defa okunmuştur