1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. ‘Özgürgün Komitesi’ toplandı, takvimlendirme yaptı
Güneyde Coronavirüs gündemi…  Güneyde ‘Delta varyantı’ yoğun bakımları dolduruyor!

Güneyde Coronavirüs gündemi… Güneyde ‘Delta varyantı’ yoğun bakımları dolduruyor!

Tedavi gören 289 hastanın 98’inin hastanelerin yoğun bakım üniteleri ile yüksek bağımlılık ünitelerinde (high dependency unit- hdu) tedavisinin sürdüğü açıklandı

A+A-

Güneydeki  hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören kişilerin sayısının 49 olduğu ve bunların 40’ının entübe olduğunu yazan güney basını, 49 hastanın tedavisinin de yüksek bağımlılık ünitesinde sürdüğünü kaydetti.

Güneyde, corona virüs pandemisiyle ilgili mücadelenin Yoğun Bakım Ünitelerinde verildiği, çünkü Delta varyantının yoğun bakımları doldurduğu ifade edildi.
Fileleftheros gazetesi “Delta Yoğun Bakımları Dolduruyor” başlığıyla manşetten yayımladığı haberinde, korona virüsüne yakalanıp durumu ciddi olan hastaların rekor kırdığını ve şu an güneyde tedavi gören 289, hastanın 98’inin hastanelerin yoğun bakım üniteleri ile yüksek bağımlılık ünitelerinde (high dependency unit- hdu) tedavisinin sürdüğünü belirtti.
Rum tarafındaki hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde dün tedavi gören kişilerin sayısının 49 olduğunu ve bunların 40’ının entübe olduğunu yazan gazete, 49 hastanın tedavisinin de yüksek bağımlılık ünitesinde sürdüğünü kaydetti.
Rum Devlet Sağlık Hizmetleri Örgütü (OKİPİ) Basın Sözcüsü Haralambos Harilau da açıklamasında, korona virüsüne yakalanan ağır hasta sayısının arttığını ve bunların 40-60 yaş aralığındaki kişiler olduğunu belirtti.
Gazete başka bir haberinde ise, güneyde birinci doz aşılarını olan kişilerin oranının yüzde 74, tam aşılanmış kişilerin oranının ise yüzde 66’ya ulaştığını kaydetti.
Alithia gazetesi ise haberinde, önümüzdeki Cuma gününden itibaren güneyde Genel Sağlık Sistemine (GESİ) kayıtlı olmayan veya hak sahibi olmayan kişilerin aşılanmasına da başlanacağını belirtti.
GESİ’ye kayıtlı olmayan kişilerin aşılanmasına 6 Ağustos’tan itibaren başlanacağını kaydeden gazete, GESİ’ye kayıtlı olmayan veya hak sahibi olmayan kişilerin, aşılanmak için kimlik belgesi (kimlik, pasaport), yabancı kayıt formu veya ilgili başvurunun kanıtını ibraz etmesi gerekeceğini ekledi.
 

 

Bu haber toplam 511 defa okunmuştur
Etiketler : , ,