1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. KTÖS, devlet okullarına daha fazla bütçe ayrılması çağrısında bulundu
Gündem: Kadın ve çocuk hakları

Gündem: Kadın ve çocuk hakları

Kadın vekiller Cumhurbaşkanlığı’nda, kadın ve çocuk haklarının korunup geliştirilmesi ile ilgili yürütülen çalışmalar gündemiyle bir araya geldi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay’ın eşi Rana Uluçay, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars Kadri ve kadın milletvekilleriyle Cumhurbaşkanlığı’nda, kadın ve çocuk haklarının korunup geliştirilmesi ile ilgili yürütülen çalışmalar gündemiyle bir araya geldi.

Meral Akıncı, konuklarıyla KKTC’de kadın ve çocuk haklarının korunup geliştirilmesi ile ilgili yürütülen çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Her iki konuyla ilgili yasalar ve Cumhuriyet Meclisi gündemindeki bu konulardaki yasa tasarıları ile yürütülen çalışmaların ele alındığı toplantıda, Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay’ın eşi Rana Uluçay ve İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars Kadri ile birlikte UBP Milletvekilleri Resmiye Canaltay ile İzlem Gürçağ Altuğra; CTP Milletvekilleri Doğuş Derya, Fazilet Özdenefe, Sıla Usar İncirli; HP Milletvekilleri Gülşah Sanver Manavoğlu ile Jale Refik Rogers da yer aldı. Kadın ve çocuk haklarıyla ilgili çalışmalara katkı yapmak acıyla başlatılan toplantılar önümüzdeki dönemde de devam edecek.

Bu haber toplam 5527 defa okunmuştur