1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Gümrük’te neler oluyor?
Gümrük’te neler oluyor?

Gümrük’te neler oluyor?

Gümrük noktalarında yaşananlarla ilgili iddialar ve gümrük memurlarına yapılan saldırılar, ‘denetimi’ sorgulatır noktaya getirdi.

A+A-

 

Gümrük noktalarında yaşananlarla ilgili iddialar ve gümrük memurlarına yapılan saldırılar, ‘denetimi’ sorgulatır noktaya getirdi.  2013 yılı başında gümrüğe beyan edilmemiş I-phone’larla başlayıp şirketlerin antrepolardaki milyonlarca TL değerindeki mallarını, gümrük bedeli ödenmeden çıkarması ile devam eden ‘Gümrük olayları’na her gün bir yenisi ekleniyor.

Gümrük Dairesi Müdürü Mustafa Çobanoğlu, gümrüğün kontrolündeki şirketlere ait depolara sadece ‘kilit’ takarak kontrolünde tuttuğunu, kilitlerin kesilip değiştirilmek suretiyle malların da çıkarılabildiğini ifade ederken, GÜÇ-SEN Başkanı Erol Emin, ‘otorite boşluğu’ndan kaynaklanan sıkıntılara işaret etti

GÜÇ-SEN Başkanı Emin: “Elinde bilgi, belge olan mutlaka polise gitsin. Suiistimale karışan kimsenin arkasında durmayız. Çalışanlar çoğu zaman da işini düzgün yaptığı için zarar görüyor. Şirketlerin rekabetlerinde de yine gümrük çalışanları zararlı çıkıyor… Aramızda çürük domates de varsa mutlaka ayıklanmalı, biz de kurtulalım”

Meltem Sobnay’ın haberi bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

Bu haber toplam 1772 defa okunmuştur