1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gingi Türkiye üçüncüsü
Gingi Türkiye üçüncüsü

Gingi Türkiye üçüncüsü

Türkiye Darts Şampiyonası’nda üçüncü olmayı başaran Cemal Gingi, Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonalarında Türkiye adına yarışacak

A+A-

Türkiye Darts Şampiyonası, Ankara Dikmen Vadisi’nde gerçekleşen son turnuva ile tamamlandı. Deniz Plaza’nın sponsor olduğu sporcumuz Cemal Gingi, Türkiye Darts Şampiyonası Üçüncüsü oldu.

Birçok turnuvaya gidemediği için rakiplerinden maç eksiği olmasına rağmen Türkiye Darts Şampiyonası Üçüncüsü olmayı başaran Cemal Gingi, Türkiye Darts Milli Takımı’nın 3 numaralı sporcusu oldu. Gingi Dünya Kupası ve Avrupa şampiyonalarında Türkiye forması giyecek.
Geçtiğimiz günlerde 14’üncü Akdeniz Darts Şampiyonası’nda yarışan sporcumuz cemal Gingi, yeni hedefini 1-5 Ekim 2013 tarihlerinde Kanada’da gerçekleşecek Dünya Darts Şampiyonası’nda başarı elde etmek olarak açıkladı.
“En iyi sekize girmeyi hedeflemiştim” diyen Gingi, “Sekizi hedeflemiştim, üçüncü oldum. Bu benim için büyük bir başarıdır. Bu başarım başta aileme, ardından sponsorum Deniz Plaza’ya borçluyum” dedi ve Deniz Plaza Direktörü Turgay Deniz’e teşekkür etti.
Türkiye Darts Şampiyonası’nı ilk dörtte tamamlayarak Türkiye Darts Milli Takımı’nı oluşturan sporcular ve elde ettikleri puanlar şöyle:

1.Engin Kayaoğlu 138 Puan
2.Eser Tekin  109 Puan
3.Cemal Gingi  107 Puan
4.Bora Temizsoy 95 Puan

Bu haber toplam 1099 defa okunmuştur