1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Avrupa Parlamentosu'ndan LGBTİ+'ların haklarını güçlendiren karar
‘Extacy’ çıktı

‘Extacy’ çıktı

Girne Turizm Limanı’ndan 257 adet hap ithal ettiği tespit edilen ve bir hafta sonra düzenlenen operasyonla yakalanan Erkan Çapur’un tasarrufunda bulunan 232 adet hapın ‘extacy’ olduğu belirlendi.

A+A-

Ayşe Güler

Girne Turizm Limanı’ndan 3 Mart tarihinde 257 adet uyuşturucu olduğuna inanılan hap ithal ettiği tespit edilen ve 7 Mart’ta Lefkoşa Girne anayolu üzerinde polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alınan zanlı Erkan Çapur, 2 ayı geçmemek kaydıyla Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
Analize gönderilen hapların ‘extacy’ olduğu ortaya çıktı.
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları huzurunda görüşülen davada İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, polis memuru Mustafa Zor’u tanık olarak dinletti.
Polis memuru Mustafa Zor, mahkemede yeminli şahadet vererek, olayla ilgili bulguları aktardı.
Zor, 8 Mart tarihinde saat 21:00 sıralarında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme ekipleri ekipleri tarafından yapılan operasyonda Lefkoşa’da sakin zanlı Erkan Çapur’un tasarrufunda toplam 232 adet uyuşturucu olduğuna inanılan hapların bulunarak, emare olarak alındığını ve zanlının tutuklandığını kaydetti.
Zanlıdan yapılan soruşturmada söz konusu hapların 3 Mart 2014 tarihinde Girne Turizm Limanı’ndan Kuzey Kıbrıs’a 257 adet olarak ithal edildiğinin tespit edildiğini dile getiren Zor, olayla ilgili yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade etti.

Bu haber toplam 2469 defa okunmuştur