Eroğlu ve Hristofyas salı günü yeniden görüşecek

Eroğlu ve Hristofyas salı günü yeniden görüşecek

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Rum Yönetimi Lideri Dimitris Hristofyas, yoğunlaştırılmış müzakereler çerçevesinde, salı günü yeniden bir araya gelecek

A+A-


 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Rum Yönetimi Lideri Dimitris Hristofyas, yoğunlaştırılmış müzakereler çerçevesinde, salı günü yeniden bir araya gelecek.
İki lider, cuma günü gerçekleştirdikleri yoğunlaştırılmış müzakerelerin ikinci toplantısında, “Yönetim ve Güç Paylaşımı” başlığı altındaki ana konuları ele almış; Cumhurbaşkanı Eroğlu, görüşmeden dönüşte yaptığı açıklamada, bu başlığın yoğunlaştırılmış müzakerelerin ilk 4 toplantısında değerlendirileceğini belirtmişti.
BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Lisa Buttenheim, Salı günkü görüşmeye BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer’in de katılacağını açıklamıştı.

Buttenheim açıklamasında, görüşmede gizliliğin müzakere sürecindeki önemini vurguladığını da ifade ederek “son günlerde bazı sızıntılar yaşandığını ve bunun hiçbir yararı olmadığını; müzakerelerle ilgili sızıntıların sürecin ruhuna aykırı ve yanlış olduğunu” vurgulamıştı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 714 defa okunmuştur