1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Erdoğan, 1 Eylül’de geliyor…
Erdoğan, 1 Eylül’de geliyor…

Erdoğan, 1 Eylül’de geliyor…

Erdoğan, ilk resmi ziyaretini, pazartesi günü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapıyor.

A+A-

 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Ağustos Perşembe günü ant içerek görevine başlamasının ardından ilk resmi ziyaretini, pazartesi günü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun davetlisi olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapıyor.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, TC Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 12:00’de Ercan Havalimanı’nda, Cumhurbaşkanı Eroğlu tarafından karşılanacak.

TC Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ardından, sırasıyla Kıbrıs Türk Toplumu’nun Özgürlük Mücadelesi lideri Dr. Fazıl Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın kabirlerini ziyaret ederek çelenk koyacak ve anıt özel defterlerini imzalayacak.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için resmi karşılama töreni saat 13.15’te Cumhurbaşkanlığı’nda yapılacak.

Tören sonrası Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan baş başa bir görüşme yapacak ve öğle yemeğini birlikte alacak.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, ardından, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ile bakanları Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim edecek.
Eroğlu ve Erdoğan saat 15.15’te Cumhurbaşkanlığı’nda ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Saat 17.00’de ise, Meclis Başkanı Sibel Siber, Cumhuriyet Meclisi’nde temsil edilen siyasi parti başkanlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Büyükelçilik ikametgahında takdim edecek.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, sırasıyla Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ile Boğaz Şehitliği’ni ziyaret edecek.

Akşam ayrılması bekleniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 19.30’da da, Cumhurbaşkanı Eroğlu ile eşi Meral Eroğlu tarafından Cumhurbaşkanlığı’nda onuruna verilecek yemeğe katılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın saat 21.00 sıralarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ziyaretini tamamlayarak KKTC’den ayrılması bekleniyor.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a KKTC ziyaretinde eşi Emine Erdoğan’la Türkiye Cumhurbaşkanlığı ve Dışişleri Bakanlığı üst düzey yetkilileri eşlik edecek.

(tak)

Bu haber toplam 1390 defa okunmuştur