1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Engellilere ait park yerleri yenileniyor
Engellilere ait park yerleri yenileniyor

Engellilere ait park yerleri yenileniyor

LTB sınırları dahilindeki tüm otoparklarda mevcut park yerlerinin yenilenip görünür hale getirilmesi bunun yanı sıra engellli park yeri ayrılmamış otopark alanlarında da yalnızca engellilerin kullanabilmesi için yerlerin ayrılması hedefleniyor.

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Park Bahçeler ve Trafik Aydınlatma Şubesi, Belediye’ye ait tüm otoparklar ile yol boylarında yer alan engellilere ait park yerlerini yeniliyor.       

Çalışmalar çerçevesinde LTB sınırları dahilindeki tüm otoparklarda mevcut park yerlerinin yenilenip görünür hale getirilmesi bunun yanı sıra engellli park yeri ayrılmamış otopark alanlarında da yalnızca engellilerin kullanabilmesi için yerlerin ayrılması hedefleniyor. 


Öteyandan, Belediye Trafik Zabıta ekipleri tarafından 7 Mayıs 2013’ten itibaren engelli otopark için belirlenen alanlara park eden vatandaşlara  hatalı park cezası kesmeye başladı. LTB vatandaşların engelli park yeri konusunda hassas davranması istenirken, engelli vatandaşlardan da araçlarında, özel durumlarını gösteren çıkartmaların yapıştırılmış olmasına dikkat etmeleri gerektiği hatırlatıldı.
Fellahoğlu: “Engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştıracak adımlar atmalıyız”
LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu da 10-16 Mayıs Engelliler Haftasıyla ilgili bir de mesaj yayınladı. Fellahoğlu,“ Engelli vatandaşlarımızın yeterlilik ve işlevselliklerini en üst düzeye çıkarmak, toplumsal destek ve rehabilitasyon programlarını geliştirmek önemlidir. Bu onların başkalarına gereksinim duymadan yaşamlarını sürdüren, kendine yeten, üretken bireyler olabilmeleri için zaruridir. Yerel yönetimler ve kamu kurumları bu konuda hassas olmanın ötesinde bilinçli olarak gerekli uygulamaları yapmakla mükelleftir. Bizler merkezi ve yerel yöneticiler olarak engelli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak için atılacak adımlara ön ayak olmalıyız. Hepimizin birer engelli adayı olabileceği dünyamızda, engelli vatandaşları toplumun dışına itmek medeni toplumların içine düşmemesi gereken önemli bir durumdur. LTB olarak bunun bilincindeyiz ve her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındayız.Bu duygu ve düşüncelerle Engelliler Haftasında ilgili derneklerin düzenledikleri tüm etkinliklerinin destekçisi olduğumu belirtiyor, tüm engelli vatandaşlarımıza geleceğe daha umutla bakabilecekleri huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum.”

Bu haber toplam 1479 defa okunmuştur